Strona 1 z 1

Napęd NICE i sterownik bramy v.2

: pn wrz 16, 2019 7:06 am
autor: Jarson78
Potrzebuję waszej pomocy.
Posiadam napęd bramy wjazdowej NICE HO7124 - instrukcja https://www.niceforyou.com/sites/defaul ... 7a00pl.pdf
Sterownik do bramy wjazdowej V.2 - https://www.smartnydom.pl/forum/uklady- ... bramy-v-2/
Czy jest możliwość podłączenia tego sterownika do tego napędu tak abym w apce Supli wiedział czy bram jest aktualnie otwarta czy zamknięta?
Nie chciałbym się bawić w kontaktrony żeby nie robić dodatkowej plątaniny kabli.

Re: Napęd NICE i sterownik bramy v.2

: śr wrz 18, 2019 11:53 am
autor: Jarson78
Pomoże ktoś???

Re: Napęd NICE i sterownik bramy v.2

: śr wrz 18, 2019 1:20 pm
autor: pzygmunt
Jeżeli taki sygnał tam będzie to z zacisku Flash. Jeżeli flash świeci w zależności czy brama jest otwarta czy zamknięta to dodatkowo musisz użyć jakiegoś przekaźnika.

Re: Napęd NICE i sterownik bramy v.2

: pt wrz 20, 2019 5:36 am
autor: Jarson78
Flash świeci w momencie otwierania i zamykania bramy.
Jak mam się bawić w jakieś przekaźniki to wolę użyć kontaktrony bo wiem że z tym sobie poradzę. Chociaż chciałbym je zamocować na samym napędzie bo wtedy tych przewodów nie byłoby bardzo widać, ale napędy są okrągłe więc muszę to jeszcze przemyśleć.

Re: Napęd NICE i sterownik bramy v.2

: sob wrz 21, 2019 6:09 am
autor: isom
@Jarson78 nie wiem czy skorzystasz ale ja do identycznego napędu wykorzystałem takie czujniki https://www.avmarket.eu/czujnik-fotoele ... -6515.html zamontowane na górnej części obudowy napędów w małych puszkach hermetycznych np takich https://allegro.pl/oferta/puszka-hermet ... 6787683265
Czujnik jest skierowany w dół i patrzy na to dość szerokie ramię , czujnik ma regulację od 10 - 80 cm .

Re: Napęd NICE i sterownik bramy v.2

: ndz wrz 22, 2019 7:52 pm
autor: Jarson78
@isom, a możesz podesłać fotki jak to wizualnie wygląda?
Z racji tego że nie jestem super biegły w takich rozwiązaniach to jak te czujki podłączyć do sterownika, który posiadam?
Ja dzisiaj bawiłem się z kontaktronami, które naklejałem również na obudowie. Niestety takie rozwiązanie nie do końca się sprawdziło bo silnik wytwarza chyba jakieś pole magnetyczne i kontaktrony głupieją. Muszę popróbować w innych miejscach je przykleić, albo skorzystać z twojego rozwiązania

Re: Napęd NICE i sterownik bramy v.2

: pn wrz 23, 2019 6:46 am
autor: isom
@Jarson78 z fotkami to będzie problem, bo montowałem to u mojego brata ( 250 km ode mnie ), ale wycinasz w tej puszce przepust na przewody w otwór idealnie pasuje część optyczna czujnika i praktycznie nie wystaje , więc wyobraź sobie puszkę zamontowaną na obudowie siłownika umiejscowiona tak żeby czujnik przy zamkniętej bramie widział ramię wychodzące z siłownika .
Co do podłączenia to jest to przy tym module banalnie proste , Moduł ma wyprowadzone 5V na listwie przewidzianej do wpięcia dodatkowego układu z przekaźnikiem do sterowania drugim obwodem np furtką , na PCB opisane jest jako EXT.
Wejścia na czujniki można sobie ustawić żeby działały po podaniu plusa , lub minusa , więc pełna dowolność . Ten czujnik po wykryciu przeszkody podaje masę (minus) więc nie ma problemu z bezpośrednim podłączeniem do wejść S1 i S2 . Łopatologicznie : Czujnik ma trzy przewody , Plus , Minus i Sygnał , Plus do 5V, Minus do GND , a Sygnał do S1. Tryb sterowania wejściami w module v2 ustawiasz takim malutkim przełącznikiem nazwanym IN SET .