Sterowanie z Raspberry Pi po otrzymaniu sygnału z SUPLI

sicio
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 20, 2019 7:33 am

Cześć,

Nie udało mi się znaleźć interesującego wątku. Na początku może opiszę pomysł.
Mam ustawione raspberry pi jako urządzenie wykonawcze, podpięty przekaźnik. Na tym etapie jest ok, po otwarciu/zamknięciu garażu z supli przekaźnik działa.
Dodatkowo mam jeszcze bramę garażową i domofon SIP, z domofonu mogę otworzyć bramę(mogę to zrobić również z poziomu http).
Chciałbym poustawiać w supli akcje żeby mieć możliwość:
1. Otwarcia garażu (jest)
2. Otwarcia bramy lub furtki przez HTTP
3. Otwarcia garażu i bramy
Do tego mam podpiętego asystenta google.
W przyszłości zastanowiłbym się nad większą logiką aplikacji i może jakieś informacje z RPI.

W supli mamy określony config i czujniki, na około mógłbym zrobić tak, że ustawię w RPi jeden z pinów na input i do niego wepnę sygnał sterujący z pinu out skonfigurowanego w supli i wtedy w RPi mógłbym sterować logiką. Mam nadzieję, że może ktoś próbował już uzyskać ten efekt i można przechwycić sygnał z serwera supli i dopiero wtedy sterować pinami itp.

Mam nadzieję, że zrozumiale opisałem problem.
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem co chcesz osiągnąć :? Jeśli tak, to musisz wpiąć się równolegle do obwodów wyzwalających poprzez jakieś przekaźniki sterowane napięciem z pinów RPi z supla-dev.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
sicio
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 20, 2019 7:33 am

Twoje rozwiązanie też przyszło mi do głowy, ale to ostateczność.
Zastanawiałem się, czy nie ma możliwości z poziomu rpi ograć to skryptem w pythonie.
Próbowałem na tym samym pinie (w supli ustawiony jako relay) i teraz w skrypcie ustawiam na tej samej zasadzie co przycisk jako input, niestety to się wyklucza i nie działa tak jak powinno.
Może jest możliwość ingerencji w sam kod supli, tak by zamiast ustawiania stanu na określonym GPIO wysyłał request.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”