Dokładność pomiarów i dostosowanie wilgotności dla DHT22

Patryk
Posty: 2692
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Miałem wrzucić swoje porównanie, więc wrzucam ;)
Czujniki to AOSONG (nie ASAIR), wszystkie kupione w 2017 r. Porównanie zrobione z legalizowanym termohigrometrem LAB-EL LB-520, który wczoraj wrócił ze wzorcowania w laboratorium producenta.
DHT22 działa nieprzerwanie niespełna 2 lata (nie licząc sporadycznych restartów), DHT21 praktycznie nie były wykorzystywane produkcyjnie, leżały sobie w pudełku.
dht_label.jpg
dht_label.jpg (44.67 KiB) Przejrzano 1414 razy
Awatar użytkownika
milion81
Posty: 194
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:34 am

Taki błąd pomiaru jaki występuje u Ciebie na moje potrzeby jak najbardziej do zaakceptowania.
Ja kupiłem w miedzy czasie jeszcze 2sztuki DHT21 Aosong i 3szt DHT22 Asair wynik jak w załączniku.
Z moich doświadczeń mam takie wnioski:
DHT21 Aosong\Asair czas używania chyba nie ma wpływu na zawyżenie pomiaru, po prostu one od początku zawyżają pomiar i trzeba je koniecznie po zakupie sprawdzić i skalibrować bo trafiają się sztuki które zawyżają blisko o 20%, po kalibracji można polegać na ich pomiarze.
DHT22 Aosong\Asair ich pomiar we wszystkich jakie miałem był bardziej dokładny i w moich sztukach nie wymagał kalibracji. Ale warto je zawsze po zakupie sprawdzić, żeby miec pewność.
Kalibracje powtórzę za jakiś czas żeby to jeszcze potwierdzić.

Ale co z tego jak DHT22 mają problem z zawieszaniem się a z DHT21 nie mam z tym problemu.
Ale o tym to już w innym temacie ;)
Załączniki
A2.jpg
A2.jpg (119.11 KiB) Przejrzano 1379 razy
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Wiem, że DHT22 zawieszają się czasem. Jednakże u mnie przez te prawie 2 lata na D1 mini i InCan-Easy nie zawiesił się ani razu - a te odczyty są sprawdzane na bieżąco.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”