Kontaktron wraz z Ewelink

rtomkow
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 08, 2019 9:09 pm

Do bramy wjazdowej mam podłączony Supla Zamel moduł sterownia bramami Wi-Fi SBW-01
Niby działa, nie zrywa połączenia (choć na wszelki wypadek router się resetuje raz na dobę) to niestety przy braku internetu (mam LTE) nie mam możliwości otworzenia jej po samym LAN. Poszedłem dalej. Aby wykluczyć taką niedogodność podłączyłem bez napięciowy oczywiście dodatkowo przekaźnik który na Ewelink jest również dostępny tylko po lanie.
Pytanie, czy do czegokolwiek z Ewelink można podłączał ktoś kontaktron?
W razie braku LTE miałbym dostęp również do statusu bramy.
Ewentualnie wgrać inny firmware z możliwością odczytu statusu bez chwilowego dostępu do sieci? Czy własna chmura Supli by to ogarnęła?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jak postawisz własny serwer Supli, to ogarniesz wszystko po LAN bez dodatkowych urządzeń. W tej chwili SBW-01 połączony jest z publicznym CLOUD, więc jak Ci pada Internet, to SBW nie jest połączony z CLOUD.

Tylko musisz pamiętać, że jeśli postawisz swoją instancję Supli, to musisz wystawić ją do Internetu aby móc sterować bramą z Internetu - a to w przypadku dostępu do sieci Internet jaki posiadasz, tj. usług komórkowych jest dosyć problematyczne. Generalnie wiąże się to z wykupieniem u operatora dodatkowo płatnej usługi publicznego adresu IP (m2m).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
rtomkow
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 08, 2019 9:09 pm

Na dzień dzisiejszy opłacam publiczne choć zmienne IP u operatora PLUS . Dobrze działa usługa DNS SERWIS no-ip.pl z której jestem zadowolony. Po przekierowanych portach dostaję się do kilku urządzeń między własnej chmury na Synology. Niestety stary model nie wspiera Dockera, Kupno nowego to dosyć wysokie koszty i dlatego szukam tańszego rozwiązania jak te Sonoffa z Ewelinkiem czy Gniazdka Smart od TP-Linka. Działają również działają bez dostępu internetu.
Czyli pozostaje Tasmota, Domoticz i fleszowanie urządzeń np. Sonoff ?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Sterowanie urządzeniami z APP znajdującymi się w tej samej sieci LAN bez dostępu do serwera będzie możliwe, gdzieś już o tym czytałem.
Tymczasem pomyśl o zmianie dostawcy, a jak to nie wchodzi w gre, to postaw własny serwer na RPi.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
rtomkow
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 08, 2019 9:09 pm

Gdyby supla działała w obrębie LAN, gdyby... Ułatwiło by to wszystkim życie. Co stoi na przeszkodzie?
Nie znam się na tym stąd to pytanie, ale skoro z eWeLink działa czyli to sprawa firmware, tak?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Z tego co wiem, to jest kilka innych funkcjonalności, które są w trakcie implementacji.
Nie da się zrobić wszystkiego na raz. Pozostaje cierpliwie czekać i od czasu do czasu się podpytywać czy jest jakiś progres w temacie.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Kup maline w wersji W https://botland.com.pl/pl/moduly-i-zest ... bt-41.html , cena 57 zł i postaw na niej serwer supli i problem rozwiązany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”