Supla - brama garażowa - jaki moduł/soft

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"Jedynie co bym zalecał to montaż jakieś 0.5 metra od oryginalnego odbiornika RF w osobnej obudowie, aby uniknąć zakłóceń tego odbiornika z przetwornicy w Yunshan-ie." no właśnie.... taki gotowiec ;)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

pzygmunt pisze: wt lut 11, 2020 2:09 pm "Jedynie co bym zalecał to montaż jakieś 0.5 metra od oryginalnego odbiornika RF w osobnej obudowie, aby uniknąć zakłóceń tego odbiornika z przetwornicy w Yunshan-ie." no właśnie.... taki gotowiec ;)
To żaden problem, a różnica w cenie ogromna. Ponadto funkcjonalność większa.
Awatar użytkownika
ktsurma
Posty: 162
Rejestracja: pn lis 18, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Zgierz

Ja u siebie wykorzystalem Sonoff sv z oprogramowaniem In Can Easy. Do tego kontaktron jeden na samym dole bramy. Chodzi o to zeby wiedziec ze brama jest co najmniej uchylona. Zgadzam sie i nie laczylbym sterownika bramy z innymi cudami. W zalaczeniu zdjecia.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

Sam szukam sprawdzonego softu pod wemos D1 mini.
Wystarczy jeden kontrakton plus wyjście do sterownia brama. Luksusem by był bmp280 lub ds18b20 do tego. Ale kompletnie nie wiem jak ogarnąć taki soft.
Jak znajdę jakiś soft to albo brak opisu pinów albo wemos się buntuje i niechce przyjąć softu. (co gdzie tak Łopatologicznie)
Ktoś pomoże ?
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Bazując na moim doświadczeniu - posiadam soft sonoff gate z dht22, który jak miałem problemy z siecią otwierał samoistnie bramę :shock: Planuję przesiadkę na Zamela wierząc, że to będzie najstabilniejsze rozwiązanie.
dydyrydy
Posty: 319
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

Ja używam i polecam Sonoff SV do bram, nigdy z zasięgiem WiFi nie miałem problemu i oczywiście przy braku zasilania nie zdażyło mi się nigdy samoistne otwieranie itp. Działa pięknie z kontraktonami i termometrem.
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
JaG
Posty: 18
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 7:09 am

trochę odgrzeje temat ale pytanie do tych co używaj ZAMEL SBW-02 czy on do pracy wymaga czujników zamknięcia/otwarcia czy bez tego też zadziała ? a czujniki można dołożyć później ?
Pietras81
Posty: 1722
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

pzygmunt pisze: wt lut 11, 2020 2:09 pm "Jedynie co bym zalecał to montaż jakieś 0.5 metra od oryginalnego odbiornika RF w osobnej obudowie, aby uniknąć zakłóceń tego odbiornika z przetwornicy w Yunshan-ie." no właśnie.... taki gotowiec ;)
Dopytam tylko czy SBW-02 nie ma problemu z zakłóceniami i może on być w tej samej obudowie czy też pół metra dalej ?? Osobiście dołożyłem antenę ale jak bym miał pewność to może bym wymienił na SBW-02
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Była partia, która miała podobny problem ale z tego co wiem Zamel problem rozwiązał i tam gdzie on występuje wymieniają klientom SBW na nowe egzemplarze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”