Supla - SonOff Basic - w Supla rozłączony a jest podłączony do wifi

Lesna
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 8:39 pm

Ok dziękuję za informację, chyba to zły pomysł . Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

Sam pomysl nie jezt zly ;)
Moze hardware da sie "lepiej dobrac" do celow komercyjnych zeby bylo stabilne i "pewne" ale reszta jak najbardziej ciekawa
Mozesz przygotowac Sobie instalacje zeby w przyszlosci podlaczcy cos "lepszego" albo "sztuke" np. jakiegos Zamelana na probe i Sam sprawdzisz czy dziala i czy o to Ci chodzilo.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A jak przyjedzie klient ze swoim kontem Supla?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

To bedzie otwieral drzwi kluczem analogowym ;)
Lesna
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 8:39 pm

Otwieranie mam na kartę , kod, i alarmowo klucze . Wczasowicze mają karty . Dodatkowo chcę wpiąć sonoff by np jestem chwilowo poza domem to włączę sonoff w sopli i zdalnie im otworzę drzwi. Karty będą w środku więc jak wejdą to sonoff wyłączę w supli ewentualnie jeden sonoff wyłączy zasilanie dodatkowe do sonoff w drzwiach to nie jest duży obiekt cztery apartamenty. Często mówię by dzwonili jak będą blisko to poczekam np z zakupami. Tylko życie uczy że dzwonią jak są już pod bramą.
Cały czas męczy mnie kwestia mobilnego routera ma Max 32 klientów a mam zajęt wi-fi 5 i trzy urządzenia po lan. Internet śmiga a sonoff nie działa. Też tak miałem z modułem internet Techa do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Wymieniłem na wi-fi i podloczony jestem do stacjonarnego internetu. Co jest nie tak. Latem jest sporo wczasowiczy na plaży więc może być przeładowana sieć ale teraz ?
Lesna
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 8:39 pm

Jeżeli przyjedzie klient że swoim kontem supla. To dodam jogo urządzenie np smartfon i przypisze lokalizację np apartamet nr 1 i korytarz . Po wyjeździe wyłączę jego smartfon w mojej supli i nie będzie już miał dostępu. Głównie myślałem o tych stałych wczasowiczach którzy przyjeżdżają kilka razy w roku. A tym nowym otworzyć pierwszy raz. Tak alarmowo bo z reguły zawsze jest na miejscu.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Lesna pisze: pn mar 02, 2020 2:20 pm [...] Cały czas męczy mnie kwestia mobilnego routera ma Max 32 klientów a mam zajęt wi-fi 5 i trzy urządzenia po lan. Internet śmiga a sonoff nie działa. Też tak miałem z modułem internet Techa do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Wymieniłem na wi-fi i podloczony jestem do stacjonarnego internetu. Co jest nie tak. Latem jest sporo wczasowiczy na plaży więc może być przeładowana sieć ale teraz ?
Sprawdź, czy przypadkiem nie masz identycznej nazwy sieci(SSID) dla zakresu 2.4GHz i 5GHz. Sprawdź też, czy moduł Sonoff połączy Ci się po restarcie routera.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

Wiem że to się wiąże z wydatkami ale moim zdaniem lepiej się tu sprawdzą zamki z możliwością wprowadzenia kodu. Jak długo jeżdżę po różnych krajach korzystając z Airbnb to w wielu miejscach właściciel przed przyjazdem wysyła mi kod do drzwi. Nie wiem czy to robi ale po wyjeździe powinien oczywiście go zmienić 🙂 Dzieki temu na miejscu go być nie musi. Takie zamki zaczynają się od 500 zł w górę ale jak policzysz urządzenia typu ROW (moim zdaniem sonoff się nie nadaje), własny serwer (nas, malina, cokolwiek) czas spędzony na konfiguracji i machloje potem z przypisywaniem lokalizacji wczasowiczom to się okaże ze różnica w cenie nie taka duża ...
Lesna
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 8:39 pm

,,Sprawdź, czy przypadkiem nie masz identycznej nazwy sieci(SSID) dla zakresu 2.4GHz i 5GHz. Sprawdź też, czy moduł Sonoff połączy Ci się po restarcie routera.''
Dziękuję za podpowiedź w środę wieczorem będę miał trochę czasu to sprawdzę. Oczywiście dam znać.
Lesna
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 31, 2020 8:39 pm

,,Wiem że to się wiąże z wydatkami ale moim zdaniem lepiej się tu sprawdzą zamki z możliwością wprowadzenia kodu''
Masz rację na wejściu do korytarza mam wideodomofon i jak wczasowicze nacisną przycisk to aplikacja mnie informuje pokazuje obraz i wprowadzając kod mogę im otworzyć drzwi druga opcja podać kod dostępu i sami sobie otworzą koszt zakupu był około 500 zł ale do apartamentów mam zamki na karty i tych zdalnie nie otworzę i dlatego chcę wykorzystać sonoffy. (Miałem w planie udostępniać wczosowiczom by mogli sobie otwierać sami , ale trochę mnie wystraszyliscie i zrobię tak alarmowo. Będę sam otwierał w razie potrzeby i potem odłącze zasilanie na sonoffy innym urządzeniem na wi-fi lub w supli wyłączę sonoffy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”