Logi z uruchomień urządzeń

Bulion76
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm

czw mar 12, 2020 10:40 am

Witam
Jest możliwość sprawdzenia logów uruchomień danego kanału w supli
tzn.
Mam ostatnio problem z zamelem ROW-02. Generalnie cała moja aplikacja działała przez 3 miesiące bez problemów.
Ostatnio już kilkukrotnie zdarzyło mi się, że pomimo wyłączenia danego kanału(elektrycznie z wejścia modułu) sam się włączył. Początkowo myślałem o jakimś moim błędzie.Jednak chyba tak nie jest
Zamel ROW 02 ma ustawione kanały bistabilnie. Włącza i wyłącza je sterownik zewnętrzny. W logach mojego urządzenia mam potwierdzenie wyłączenia a mimo to kanał pozostał włączony. Sprawdziłem też dokładnie , że elektrycznie rozłącza fazę z wejścia zamela. Pomimo tego kanał jest dalej włączony. Nie dzieje się to zawsze ale co jakiś czas. Wydaje mi się, że ma to jakiś związek z podłączeniem internetowym i brakiem synchronizacji stanu aktualnego urządzenia. Myślę, że w miarę zrozumiale opisałem problem.
Z góry dziękuję za jakie sugestie. Generalnie na początek chciałbym sprawdzić co o danej godzinie zainicjowało włączenie. Czy fizyczny przycisk czy aplikacja.

Tak sobie teraz myślę że może jest to problem że na raz sterownik zewnętrzny wyłącza oba kanały.I oba pozostają włączone. W całej aplikacji mam tylko taki jeden przypadek.

Pozdrawiam
ŁS
ODPOWIEDZ