Impulsator na wodomierzu

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Zakupiłem właśnie 2 takie moduły impulsowe AT-MBUS-NE-02 do wodomierzy mieszkaniowych typ JS Smart, na wodomierze (główny i ogrodowy).
Czy ktoś z Was korzysta z takowych, a jeśli tak, to jaki używa licznik impulsów działający z Suplą?
impulsator_wodomierz.jpg
impulsator_wodomierz.jpg (48.01 KiB) Przejrzano 4516 razy
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4006
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

To co kupiłeś wystawia na wyjściu (przewodach) sygnał M-BUS, a nie impulsy. Teraz należałoby poznać protokół i zrobić bramkę MBUS -> SUPLA.

EDIT:
Zajrzałem w kartę katalogową i chyba Cię wprowadziłem w błąd. Pomiędzy przewodami zielonym (masa) i białym (Wy1) oraz zielonym i brązowym (WY2) powinieneś dostawać impuls co 1 dm3. Weź najlepiej multimetr z dźwiękową sygnalizacją zwarcia i sprawdź, czy masz co 1 litr wody. Jeśli tak, to pozostaje Ci poczekać na LIW-01 :)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: śr kwie 29, 2020 10:16 am To co kupiłeś wystawia na wyjściu (przewodach) sygnał M-BUS, a nie impulsy. Teraz należałoby poznać protokół i zrobić bramkę MBUS -> SUPLA.

EDIT:
Zajrzałem w kartę katalogową i chyba Cię wprowadziłem w błąd. Pomiędzy przewodami zielonym (masa) i białym (Wy1) oraz zielonym i brązowym (WY2) powinieneś dostawać impuls co 1 dm3. Weź najlepiej multimetr z dźwiękową sygnalizacją zwarcia i sprawdź, czy masz co 1 litr wody. Jeśli tak, to pozostaje Ci poczekać na LIW-01 :)
No właśnie mnie trochę nastraszyłeś :) Specjalnie wybierałem moduł z wyjściem impulsowym. W sumie to on ma 2 wyjścia impulsowe, które można zaprogramować do dwóch różnych trybów mierzenia.
Rezystancja styków w stanie zwarcia/rozwarcia :30Ω / 200MΩ
Wyjścia: typu otwarty dren (OD) /0,17A, 100V/
Tylko teraz jeszcze problem, bo trzeba moduł zaprogramować do odpowiedniego trybu pracy specjalnym programatorem, którego oczywiście nie posiadam :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4006
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Dlatego pisałem abyś sprawdził miernikiem. Według karty katalogowej http://www.apator.com/uploads/files/Pro ... bus-ne.pdf można domniemywać, że wykonaniu standardowym wyjścia są odpowiednio zaprogramowane (ostatni punkt tego dokumentu).

Ps. Sorki za wprowadzenie w błąd :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Jutro się dowiem w Apatorze czy faktycznie są już zaprogramowane i na jaki tryb.
Programator, o ile można go jeszcze kupić, w 2018 roku kosztował 400 zł :( Więc dla dwóch urządzeń za ok. 200 zł to się nie opłaca :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
nitzsche
Posty: 178
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 10:15 am

http://www.plusaqua.pl/
Tu do kupienia już zaprogramowane.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

nitzsche pisze: pn maja 04, 2020 6:14 pm http://www.plusaqua.pl/
Tu do kupienia już zaprogramowane.
Ja już zakupiłem. Musze się tylko dowiedzieć jak są zaprogramowane. Jutro obym nie zapomniał ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Impulsatory są już odblokowane, umieszczone na wodomierzach i sprawdzone. Co 1 litr pojawia się impuls, a raczej brak przewodzenia. Normalnie pomiędzy impulsami jest ok. 38-42 Ω a przy pełnym litrze miernik pokazuje 1. Czyli zgodnie ze specyfikacją 30Ω / 200MΩ.
W oczekiwaniu na LIW-01 muszę coś zrobić chałupniczo.

Ma ktoś jakiś schemacik + soft do ESP-01 coby działało z Suplą jako licznik impulsów, z impulsem na rozwarcie?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Przemo_06_92
Posty: 50
Rejestracja: ndz lis 11, 2018 2:39 pm

mam takie pytanie ile kosztowała jedna ta nakładka i do jakiego wodomierza ją zastosowałeś ?
mam wodomierz METRON i nie wiem czy spasuje ta nakładka, nie wiesz czy ona jest uniwersalna ?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Przemo_06_92 pisze: śr paź 28, 2020 10:35 pm mam takie pytanie ile kosztowała jedna ta nakładka i do jakiego wodomierza ją zastosowałeś ?
mam wodomierz METRON i nie wiem czy spasuje ta nakładka, nie wiesz czy ona jest uniwersalna ?
To są nakładki dedykowane do wodomierzy JS Smart APATOR-POWOGAZ i odczytują obrót małej tarczy.
Strona, na której zamawiałem.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”