Niemożmość odczytu linku bezpośredniego

czupyt
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 15, 2018 11:58 am

Witam,

W OH odczytuję sobie 12 linków bezpośrednich do Supli, co 30s, aby wyciagnąć informację z jsona. Od tygodnia widzę w logu taki komunikat:

"Jesteśmy coraz szybsi
Niestety, aktualnie wykorzystanie naszych serwerów wzrosło do niebezpiecznego poziomu. Monitorujemy sytuację, wróć za kilka chwil."

Co jakiś czas jest ok, ale to parę razy na dzień. Komunikat jest oczywiście jasny, niemniej jednak pytanie sprowadza się do tego, czy 30s jest za często, jak tak to co ile jest bezpiecznie, czy też rzeczywiście coś jest nie tak z serwerami. Używam svr20. Dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przekraczasz quotę. Limit 1000 requestow/godzinę.
czupyt
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 15, 2018 11:58 am

pzygmunt pisze: pn maja 11, 2020 4:18 pm Przekraczasz quotę. Limit 1000 requestow/godzinę.
To jest na moje konto? Czyli wszystkie linki bezpośrednie? Czy na każdy link?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Na wszystkie linki (czyli na całe konto). Limit sprawdzasz w Cloud (Konto > Przejdź do swojego konta > Pokaż moje limity).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
czupyt
Posty: 18
Rejestracja: czw lis 15, 2018 11:58 am

Robert Błaszczak pisze: pn maja 11, 2020 5:27 pm Na wszystkie linki (czyli na całe konto). Limit sprawdzasz w Cloud (Konto > Przejdź do swojego konta > Pokaż moje limity).
Dzięki!!!!
Aroag
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 19, 2020 7:28 pm

Witam,
Pierwsze moje pytanie na forum, zatem witam wszystkich.
Na począczatek krótki wstęp, obecnie posiadam z Zamela:
SRW03 - 5 sztuk
ROW02 - 10 sztuk
ROW07 - 1 sztuka
SLW01 - 2 sztuki
SLW02 - 1 sztuka.
I to nie koniec... sprawa rozwojwa. Z wiadomych względów sterowane/odczytywane to jest z domoticza właśnie poprzez linki bezpośrednie.
I czas temu "padło" postawiłem cłą mailnę z domoticzem na nowo, aż doszedłem do tego że to linki przestały działać (a mam ich troche jak widać w sumie na te urządzenia może byc ich 52)
Pytnie moje dotyczy limitu "zapytań" żądań do API, czy ten limit 1000/h był od zawsze, czy został on wprowadzony w ostatnim czasie?
Czy limit można zwiększyć?
I komunikat, powinien raczej brzmieć - przekroczyłeś limit linków - i sprawa jasna.
Pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Limit został wprowadzony stosunkowo niedawno.
Można zwiększyć limit ale w rozsądnych granicach. Ile potrzebujesz ?
Aroag
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 19, 2020 7:28 pm

Witaj.
Czyli pewnie końcem kwietnia, początkiem maja.
Narazie zmienię cżęstotliwość odpytywania, gdyż 1000 wykorzystuje w 30 miniut.
Jak nie było limitu to nie zwracałem na to uwagi, ale dzięki za propozycję.
A plugin Supli do Domoticza korzysta z tej samej puli?
Pluginu Supli do Domoticza póki co nie używam, gdyż przy każdym logowaniu ponownie dodawał sprzęt robiąc dość spory bałagan w systemie - lecz jak problem zostanie rowiązany, to kto wie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”