Automatyczne uruchamianie skryptów

forrel
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 16, 2020 9:17 am

Czy Supla oferuje możliwość "nasłuchu" warunków zdefiniowanych w Scenach (Supla Scripts) tak jak ma to miejsce w eWelink? Przykładowo sonda temperatury w TH16 urządzeniu pokazuje 10 stopni co powoduje automatyczne załączenie trzech Sonofff Basic. Udało mi się przebrnąć przez wszystkie etapy flashowania kilku urządzeń, ogarnąłem chyba wszystkie funkcje Supl Cloud, Supla Script, bawię się Automate i skrótami curl na pulpicie androida, ogarniam temat własnego serwera ale NIGDZIE nie mogę znaleźć podstawowej automatyki dla Scen :/ Albo źle szukam albo tego nie ma co niestety zdyskwalifikowało by u mnie ten projekt :/ Może jakieś integracje?
local
Posty: 491
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Sceny wywołujemy ręcznie lub przez CRON'a.
Innej opcji na obecną chwilę nie ma.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Kwestia tego co chcesz zrobić. Załączenie przekaźnika poprzez temperaturę można osiągnąć termostatem (supla scripts, ewentualnie był dostępny soft termostatu dla sonoff basic - jak by co to takowy posiadam ale jest już leciwy).
Inna opcja - jak już masz serwer (zakładam że jest to RPI albo coś w ten deseń) to możesz pokusić się o zrobienie skryptu w bashu który będzie wykonywał jakąś logikę. Problemem w tym rozwiązaniu jest scan task ale w wielu opcjach jako rozwiązanie tymczasowe powinno się sprawdzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”