Rozbudowa sieci

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

U mnie zaczęły się anomalie z urządzeniami i dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że na Funboksie 2.0 włączyło się samo z siebie DHCP i przejmowało część urządzeń od dedykowanego serwera DHCP :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Goral64 pisze: ndz lip 05, 2020 9:59 pm U mnie zaczęły się anomalie z urządzeniami i dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że na Funboksie 2.0 włączyło się samo z siebie DHCP i przejmowało część urządzeń od dedykowanego serwera DHCP :(
Na funbox 2.0 przy każdym restarcie routera z automatu się włącza dhcp.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

PuteR pisze: pn lip 06, 2020 4:04 pm Na funbox 2.0 przy każdym restarcie routera z automatu się włącza dhcp.
Teraz będę pamiętał :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2100
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Goral64 pisze: ndz lip 05, 2020 9:59 pm U mnie zaczęły się anomalie z urządzeniami i dopiero po jakimś czasie zauważyłem, że na Funboksie 2.0 włączyło się samo z siebie DHCP i przejmowało część urządzeń od dedykowanego serwera DHCP :(
Zrób dwie podsieci:
funbox - LAN np. 10.5.0.1 (DMZ - 10.5.0.2)
router z dhcp - WAN 10.5.0.2, LAN np. 192.168.50.1

Bramą dla routera z dhcp będzie funbox a dla wszystkich innych urządzeń router z dhcp.
dhcp na funboxie nie będzie Ci z niczym kolidować.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lukfud pisze: pn lip 06, 2020 5:19 pm Zrób dwie podsieci:
funbox - LAN np. 10.5.0.1 (DMZ - 10.5.0.2)
router z dhcp - WAN 10.5.0.2, LAN np. 192.168.50.1

Bramą dla routera z dhcp będzie funbox a dla wszystkich innych urządzeń router z dhcp.
dhcp na funboxie nie będzie Ci z niczym kolidować.
Jest to jakaś opcja. W tej chwili zadowoliłem się ustawieniem na Funboksie zakresu, który nie będzie kolidował z właściwym serwerem DHCP.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2100
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Goral64 pisze: pn lip 06, 2020 6:07 pm Jest to jakaś opcja. W tej chwili zadowoliłem się ustawieniem na Funboksie zakresu, który nie będzie kolidował z właściwym serwerem DHCP.
Jeśli funbox jest tylko bramą do internetu to jedyna słuszna ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lukfud pisze: pn lip 06, 2020 7:10 pm Jeśli funbox jest tylko bramą do internetu to jedyna słuszna ;)
Gdyby tak było to już dawno zrobiłbym jak pisałeś :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8268
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: pt lip 03, 2020 8:29 pm A u mnie właśnie pojawił się problem :( Zbudowałem sobie licznik impulsów na ESP-01S, który modułem optycznym zlicza mrugnięcia diody licznika elektrycznego, umieszczonego w skrzynce w ogrodzeniu. No i jest dziwnie, bo patrząc na klientów podłączonych do DECO M4R to ESP jest podłączone. Ale serwer Supli melduje, że urządzenie jest rozłączone. Wyłączenie zasilania urządzenia i ponowne włączenie czasem skutkuje tym, że przez chwilę urządzenie jest połączone z serwerem Supli, a po niedługim czasie znów jest rozłączone, ale w sieci ESP cały czas widnieje jako połączone :( W podobnej odległości w linii ogrodzenia jest SBW-02 i on raczej nie gubi połączenia z serwerem.
No i jest zagwozdka :(
ESP_LI.jpg
Moje SBW-01 w bramie nie ma problemu z zasięgiem, a Yunshan w garażu (sporo bliżej routera) prawie w ogóle nie działa. Gdzieś na FB widziałem ostatnio, że ktoś przelutowywał układ ESP w Yunshanie, bo z tym standardowym dużo osób ma problemy z zasięgiem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Używa ktoś z Was Mikrotika CAPsMAN, czy to działa jak mesh?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ja używam, zarządzasz punktami z jednego miejsca. Jedna sieć jedno hasło. Możesz też uruchomić na tych samych cAP kilka sieci. W domu mam jedną, ale w pracy mam dwie. Jedną dla gości z dostępem tylko do netu na odrębnej klasie z wyciętym ruchem do innych podsieci, a drugą dla biura z dostępem do wszystkich zasobów sieciowych.
Gdzie byś nie szedł, urządzenie samo się przepina.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”