Ikonki wektorowe - SVG

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Sk_uter pisze: wt cze 30, 2020 3:57 pm Windę już mam, teraz pozostaje dodanie modułu supli, nawet już jest gotowy, czekam na montaż, gdyż sam tego niestety nie mogę zrobić.
Faktycznie chodziło mi o sterowanie windą a nie że ją budujesz. Jak zobaczyłem tą ikonę :) .
Moduł do sterowania prosty bo wystarczą faktycznie przekaźniki połączone z przyciskami aby zamykały obwód , kanał ustawiony jako GATE na np 2 sek.
Też o czymś takim wcześniej myślałem - fajne rozwiązanie - nawet do tego aby wychodząc z domu "zawołać" sobie windę i nie czekać na nią.
U mnie są 2 ale czasem obydwie na 10 piętrze i czekasz na parterze aż zjadą "z bloku obok" :) a ty czekasz...
Dodatkowo przez lokalizacje można by przypisać lokatorów do kondygnacji i nigdzie indziej by nie pojechali....ale kabina wtedy musiałaby nie mieć fizycznych przycisków co raczej odpada
W sumie to muszę pogadać ze znajomymi z UDT jak to się ma bo to "zmiana konstrukcji" dźwigu osobowego jakim jest winda. Chyba , że producent przewidział.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

U mnie to głównie robię ze względu na ułatwienie "wózkowiczów", bo po ta winda została stworzona, a nieraz są problemy z wciśnięciem przycisku samemu to telefonem znacznie ułatwi sprawę, ale też myślałem aby już moc sobie wezwać windę szybciej jak już będę zbliżał się do domu.

Co do modułu to ja bede wykorzystał ROW-04m, dzięki pomocy Supli dało się go przerobić na tryb BRAMY, aby impuls wysyłał i z tego co rozmawiałem z technikiem da się to podłączyć do aktualnej tablicy sterującej bez demontażu przyciskowy, robimy jakby dubel przycisków w środku windy, wzywające konkretne piętro (co też będzie działało jako wezwanie windy), bo jednak fizycznie przyciski muszą być, bo Nadzór by tego nie przyjął.

Teraz czekam na wszystkie zatwierdzenia i montaż i dam znać jak wszystko się spisuje.

PS jak ten moduł może działać natywne jako impulsowy to może Zamel pomyślałby o takiej możliwości dodania tej opcji dla tego modułu? Może ludzie znajdą dla niego zastosowanie w innych urządzeniach gdzie potrzeba takiego sygnału.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”