Supla + NodeMCU + licznik impulsów.

Marcin G

wt wrz 01, 2020 6:12 am

klew pisze:
pn sie 31, 2020 2:19 pm
Jeśli umiesz i chcesz, to spróbuj licznika impulsów z biblioteki na Arduino IDE. Tam jest ustawione szybsze próbkowanie. U mnie nie gubi impulsów, ale mam liczniki na 1000 imp/kWh. Jakby co, można podkrecić jeszcze bardziej próbkowanie.
Chodzi o to?
https://www.supla.org/download/ArduinoSuplaDevice.zip

Coś niecoś próbowałem pisać w Arduino.
Awatar użytkownika
klew

wt wrz 01, 2020 8:21 am

Marcin G pisze:
wt wrz 01, 2020 6:12 am
klew pisze:
pn sie 31, 2020 2:19 pm
Jeśli umiesz i chcesz, to spróbuj licznika impulsów z biblioteki na Arduino IDE. Tam jest ustawione szybsze próbkowanie. U mnie nie gubi impulsów, ale mam liczniki na 1000 imp/kWh. Jakby co, można podkrecić jeszcze bardziej próbkowanie.
Chodzi o to?
https://www.supla.org/download/ArduinoSuplaDevice.zip

Coś niecoś próbowałem pisać w Arduino.
Możesz wziąć bibliotekę w wersji develop z oficjalnego githuba:
https://github.com/SUPLA/arduino/archive/develop.zip

Tam jest przykład na "impulse counter". Weź najnowsze Arduino i najnowsze biblioteki dok ESP
salat

pn wrz 07, 2020 1:56 pm

Koledzy mam pytanie:

Czy znalazł by ktoś odrobinę czasu aby skompilować oprogramowanie Licznik impulsów na popularny obecnie sonoff basic ale z drobnymi poprawkami:
- posiadam licznik 3 fazowy norax 3 ma on 2 diody sygnalizacyjne zużycie (tak dwie nie trzy) więc należałoby podpiąć dwa czujniki optyczne
- dodatkowo należałoby zmienić gpio na dostępne bez wielkich kombinacji w sonofie basic r2 bo o takim mowa

Aby supla widziała ten licznik jako jeden, soft musi zliczać impulsy z obu diód i wysyłać na serwer jako jeden odczyt, przedstawiać się jako jeden licznik.

Dzięki za zainteresowanie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
vojtek

wt wrz 08, 2020 4:09 pm

salat pisze:
Koledzy mam pytanie:

Czy znalazł by ktoś odrobinę czasu aby skompilować oprogramowanie Licznik impulsów na popularny obecnie sonoff basic ale z drobnymi poprawkami:
- posiadam licznik 3 fazowy norax 3 ma on 2 diody sygnalizacyjne zużycie (tak dwie nie trzy) więc należałoby podpiąć dwa czujniki optyczne
- dodatkowo należałoby zmienić gpio na dostępne bez wielkich kombinacji w sonofie basic r2 bo o takim mowa

Aby supla widziała ten licznik jako jeden, soft musi zliczać impulsy z obu diód i wysyłać na serwer jako jeden odczyt, przedstawiać się jako jeden licznik.

Pozdrawiam
Jedna dioda odpowiada za pobór mocy czynnej zaś 2-ga za pobór mocy biernej,
elektryk nie saper myli się kilka razy :)
salat

wt wrz 08, 2020 5:42 pm

vojtek pisze:
wt wrz 08, 2020 4:09 pm
salat pisze:
Koledzy mam pytanie:

Pozdrawiam
Jedna dioda odpowiada za pobór mocy czynnej zaś 2-ga za pobór mocy biernej,
Faktycznie. Po przyjrzeniu się licznikowi z "bardzo bliska" jedna dioda to moc czynna w kWh a druga dioda to bierna w kvarh.

Sama dioda sobie miga ale jak na tą chwilę za moc bierną nie płacę nie mam jej w umowie (małe gospodarstwo domowe).

W każdym razie dalej proszę o skompilowanie programu (lub info gdzie go znajdę) z ustawieniami gpio dla sonoff basic r2.

Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”