Własny serwer-modyfikacje

Patrykzam

pt lip 24, 2020 9:55 pm

Witam bez problemow zainstalowałem suple na zewnętrznym serwerze w celu modyfikacji oprogramowania. I tu pojawia się pytanie czy należy stworzyć własne repozytorium posiadające supla-docker supla-core oraz supla-cloud w celu modyfikacji i uruchamiać suple ze swojego repozytorium?
Awatar użytkownika
lesny8

sob lip 25, 2020 8:16 pm

Nie jest to konieczne.
Zwróć uwagę na to, że klonujesz repozytorium i masz je dostępne lokalnie, więc możesz to modyfikować.
Przepnij się na gałąź src i utorz sobie na bazie src swoja gałąź, na której to będziesz modyfikował pliki. Możesz to zrobić bezpośrednio na src ale będzie Ci łatwiej łączyć zmian pochodzących z repo Supli.
Żebyś widział zmiany, które będziesz wprowadzał to musisz sam budować obrazy, z których potem utworzysz kontenery Supli.
Docerfile, też musisz sobie do swoich potrzeb zmodyfikować, żeby nie ciągnąć paczki, a kopiować pliki modyfikowane.
Patrykzam

czw lip 30, 2020 4:38 am

lesny8 pisze:
sob lip 25, 2020 8:16 pm
Nie jest to konieczne.
Zwróć uwagę na to, że klonujesz repozytorium i masz je dostępne lokalnie, więc możesz to modyfikować.
Przepnij się na gałąź src i utorz sobie na bazie src swoja gałąź, na której to będziesz modyfikował pliki. Możesz to zrobić bezpośrednio na src ale będzie Ci łatwiej łączyć zmian pochodzących z repo Supli.
Żebyś widział zmiany, które będziesz wprowadzał to musisz sam budować obrazy, z których potem utworzysz kontenery Supli.
Docerfile, też musisz sobie do swoich potrzeb zmodyfikować, żeby nie ciągnąć paczki, a kopiować pliki modyfikowane.
Z dockerem mam pierwszy raz do czynienia. supla-core i supla-cloud to są 2 dwa kontenery natomiast supla-docer to jest konfiguracja do sposobu działania kontenerów?? Narzazie nie bardzo rozumiem jego zasadę działania. Domyślam się że powinienem modyfikować lokalne src u siebie na serwerze. Oczywiście na sewerze nie znalazłem gałęzi src w zasadzie to nic nie ma jest tylko supla-docker?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”