Came BX i Sonoff SV ?

tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Witam,

stałem się szczęśliwym albo i nieszczęśliwym (wyjdzie w praktyce) posiadaczem napędu Came BX do bramy przesuwnej i pasuje mi to podpiąć do Supli (już mam bramę garażową zrobioną na Sonoff SV ze 2 lata i dział bez zarzutu). Potrzebuję podpiąć bramę przesuwną oraz elektrozaczep przy furtce. Przy bramie przesuwnej chciałbym widzieć jej stan jak przy bramie garażowej - z tego co wyczytałem to z tego napędu można pobrać jej stan bez kontraktów. Zasięgu wi-fi nie mam w tym miejscu więc pewnie kabel będę musiał pociągnąć (myślę też o zwiększeniu zasięgu wifi). Na czym najlepiej było by to wykonać ? Mam jednego wolnego sonofa SV i 4CH Pro. Można by jeszcze zrobić otwieranie bramy przesuwnej w funkcje furtki ale nie wiem czy jest mi to potrzebne i nie wiem czy jest taka ikona i stan do niej jest do wyciągnięcia z napędu. Co o tym myślicie ?

A tak na marginesie. Próbowałem kiedyś zwiększyć zasięg wifi przez jakiegoś tplinka i mi sonoffy wariowały (mam też ogrzewanie w domu na supli). Po prostu się rozłączały co jakiś czas...
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Robiłem takie coś właśnie na came bx, sonoff SV (sterowanie tylko bramą) jest ok, w came nie ma zasilania DC (na zaciskach) trzeba zastosować mostek + kondensator + stabilizator. Co do krańcówek, to bez przekaźnika 24VAC się nie obejdzie. Trzeba dołożyć dodatkowy kabelek od krańcówki zamykającej (mikro-switch'a) z wolnej wsuwki do cewki przekaźnika, a styki przekaźnika do sonofa (gnd-gpiox), w ten sposób zabezpieczamy się przed niepożądanym działaniem krańcówki przez obwód przekaźnika.
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

jarsyb pisze: sob sie 15, 2020 9:44 am Robiłem takie coś właśnie na came bx, sonoff SV (sterowanie tylko bramą) jest ok, w came nie ma zasilania DC (na zaciskach) trzeba zastosować mostek + kondensator + stabilizator. Co do krańcówek, to bez przekaźnika 24VAC się nie obejdzie. Trzeba dołożyć dodatkowy kabelek od krańcówki zamykającej (mikro-switch'a) z wolnej wsuwki do cewki przekaźnika, a styki przekaźnika do sonofa (gnd-gpiox), w ten sposób zabezpieczamy się przed niepożądanym działaniem krańcówki przez obwód przekaźnika.
Chyba nie ogarnę. Mam podłączone na sofcie Zybi Gate ale narazie bez stanu. Mam kontraktom ale coś mi nie działa jak próbowałem na stole odpalić. Kontraktom mam z trzema kablami i niewie które mają iść bo do sonoffa idzie tylko 2.

Ja sonoffa mam w domu więc nie biorę zasilania z napędu.
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Kontaktron pewnie ma styk NC i NO, stąd 3 kabelki, masz miernik? Sprawdź na których kabelkach masz zwarcie. Rozumiem ze podłączasz do sonoffa z rezystorem pullup 4k7? Rezystor jest KONIECZNY (pomiedzy GPIOx a 3,3V) jak znajdę chwile wieczorem albo jutro to narysuje Ci jak podłączyć ten przekaźnik do krańcówki.
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

jarsyb pisze: sob sie 15, 2020 12:47 pm Kontaktron pewnie ma styk NC i NO, stąd 3 kabelki, masz miernik? Sprawdź na których kabelkach masz zwarcie. Rozumiem ze podłączasz do sonoffa z rezystorem pullup 4k7? Rezystor jest KONIECZNY (pomiedzy GPIOx a 3,3V) jak znajdę chwile wieczorem albo jutro to narysuje Ci jak podłączyć ten przekaźnik do krańcówki.
Tak podłączam przez rezystor - bramę garażową już mam zrobioną ze 2 lata tak i działa idealnie. Wolał bym to faktycznie bez kontraktowa zrobić..,. Bo mam też problem z montażem go na bramie.
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

Jak byś był tak miły i dał jakiś szkic to może bym dał rady. Ty na jakim sofcie to masz ?
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

obecnie na tym
viewtopic.php?p=73962#p73962
Indywidualna konfiguracja wszystkiego. Wczesniej miałem na UNI-SV by @slawek
kran.png
kran.png (14.54 KiB) Przejrzano 2050 razy
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
tcp
Posty: 250
Rejestracja: śr gru 19, 2018 7:47 pm

jarsyb pisze: sob sie 15, 2020 2:00 pm obecnie na tym
viewtopic.php?p=73962#p73962
Indywidualna konfiguracja wszystkiego. Wczesniej miałem na UNI-SV by @slawek

kran.png
Z softem dam radę. Czy możesz mi napisać dokładnie co mam kupić oczywiście oprócz sonoffa SV ?
jarsyb
Posty: 57
Rejestracja: ndz maja 31, 2020 4:03 pm

Przekaźnik 24VAC - jakiej firmy to juz wedle uznania.
Istnieją 10 rodzaje ludzi - ci którzy rozumieją binarnie i ci którzy nie.
Kassewsky
Posty: 164
Rejestracja: śr sty 22, 2020 9:44 am

To na zaciskach krańcówki jest 24vac?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”