Bateryjny przełącznik radiowy współpracujący z suplą, jak?

pawel-es
Posty: 1
Rejestracja: śr paź 21, 2020 9:48 pm

Witam,
chcę zainstalować w pomieszczeniach domu drewnianego radiowe przełączniki zasilane bateryjnie (żeby nie ryć w drewnianych ścianach kanałów na przewody) ale chcę mieć też możliwość sterowania tym światłem przez suplę, jakie rozwiązanie sprzętowe powinienem zastosować, rozumiem że muszę mieć do pary odbiorniki radiowe?, ale jak to ożenić wtedy z suplą, co muszę dołożyć, zamienić?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Zerknij na Supla Button. Rozwiązanie ma jedną wadę. Od momentu naciśnięcie do reakcji urządzenia jest około 5 sekund, nie da się tego czasu skrócić.
Obrazek
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Ja zrobiłem tak jak Duch_ pisze. Zainstalowałem Incan easy i pod buttony na wemosie wysterowałem sygnał z odbiornika przez tranzystor. Można użyć odbiornika RX480E, który odczyta i nauczy się kodu z pilota najlepiej pilot żeby wysyłał stały kod i wysterować na wemosa lub użyć np odbiornika RXB6 którym odczytasz kod z pilota w Arduino i zaprogramujesz kody z pilotów jak będziesz chciał.
Ja coś takiego wymodziłem na frezarce PCB. :lol:
Trochę blisko ta radiowka wemosa, ale zasięg łapie przez ściany żelbetonowe po całym mieszkaniu.
Załączniki
IMG_20201011_210011.jpg
IMG_20201011_210011.jpg (6.37 MiB) Przejrzano 824 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”