Ubiquiti UniFi w domku jednorodzinnym

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Dotarło urządzonko. Pełen optymizmu i nadziei podłączyłem, uruchomiłem i... zasięg ma porównywalny do pojedynczego Deco od TPLink :( Czyli wygląda, że aby uzyskać dobry zasięg w całym domu potrzebuję drugie urządzenie :(
No chyba, że robię coś nie tak i zasięg z max.133 m w idealnych warunkach dla tego urządzenia w moich spada do max. 17 m w poziomie i do 10 m w linii prostej na piętrze :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Daj w ustawieniach dać siłę radia na max. Druga kwestia to ustaw jakiś inny kanał WiFi. Może masz jakieś zakłócenia.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Ja też mam i na początku byłem trochę zawiedziony. Był przykręcony w kotłowni pod sufitem ;) Przekręciłem go niżej 20cm pod półkę i zasięg się polepszył w całym domy.
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ubuquity ma skaner kanałów. Możesz sprawdzić na jakich kanałach możesz uzyskać najlepszą jakość.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: pt paź 23, 2020 10:09 am Dotarło urządzonko. Pełen optymizmu i nadziei podłączyłem, uruchomiłem i... zasięg ma porównywalny do pojedynczego Deco od TPLink :( Czyli wygląda, że aby uzyskać dobry zasięg w całym domu potrzebuję drugie urządzenie :(
No chyba, że robię coś nie tak i zasięg z max.133 m w idealnych warunkach dla tego urządzenia w moich spada do max. 17 m w poziomie i do 10 m w linii prostej na piętrze :(
Za dużo stali dałeś w strop i ściany ;P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

michael pisze: pt paź 23, 2020 10:16 am Daj w ustawieniach dać siłę radia na max. Druga kwestia to ustaw jakiś inny kanał WiFi. Może masz jakieś zakłócenia.
Dałem na max. UniFi sam sobie dobrał kanały, na których nic nie nadaje w okolicy.
Może faktycznie kwestia lokalizacji urzadzenia, ale jeśli chce mieć uplink przewodem to za wielkiego wyboru nie mam...
Teraz wisi na ścianie na wysokości 1m, na parterze. Zasięg na piętrze słaby. Na zewnątrz nie pokrywa całej działki, w tym modułu Supli przy bramie i przy liczniku energii (7-8 m od domu, 17-18 m od AP).
lokalizacja_AP_dzialka.jpg
lokalizacja_AP_dzialka.jpg (46 KiB) Przejrzano 2082 razy
lokalizacja_AP_dom.jpg
lokalizacja_AP_dom.jpg (22.67 KiB) Przejrzano 2082 razy
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Jeszcze jedna uwaga. Te access pointy sieją dookoła, dobrze jak są w poziomie (przy suficie), w pionie na ścianie będziesz mieć ograniczony sygnał
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

To chyba na razie najlepszym miejscem będzie sufit na poddaszu w centralnej części domu?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Goral64 pisze: pt paź 23, 2020 11:23 am To chyba na razie najlepszym miejscem będzie sufit na poddaszu w centralnej części domu?
Sprawdź :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

michael pisze: pt paź 23, 2020 11:45 am
Goral64 pisze: pt paź 23, 2020 11:23 am To chyba na razie najlepszym miejscem będzie sufit na poddaszu w centralnej części domu?
Sprawdź :mrgreen:
Póki co nie mam jak tam zamocować tego draństwa... ale póki co to chyba to tam zamontuję i zadedykuję urządzeniom WiFi działającym pod Suplą a reszta będzie dalej chodzić pod Deco aż coś nie wymyślę. Co ciekawe Deco wydaje się mieć ciut mocniejszy sygnał niż moje UniFi, nawet jak jest za jedną ścianą dalej :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”