Powiadomienie na telefon

krzbuj
Posty: 30
Rejestracja: sob lis 28, 2020 8:10 am

Zibi pisze: pt sty 08, 2021 10:49 pm
krzbuj pisze: pt sty 08, 2021 6:44 pm Przy ustawieniu sceny
{{state(9635).temperature > 40}}
dostaję co jakiś czas powiadomienia na Pushover.
Moje pytanie, czy jest możliwość otrzymania jednego powiadomienia po spełnieniu warunku?
Ciągłe powiadomienia mnie wykończą.
U mnie też jest to samo, to chyba grubszy problem trzeba czekać może coś się zmieni w tym temacie.
Na chwilę obecną proponuje soft kolegi piomar2 podany link wyżej. Ja ponad pół roku używam i działa super.
U mnie ten soft nie zda chyba egzaminu bo mam Suple na sonoff.
michal188
Posty: 139
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

Ja ten problem na razie rozwiazałem tak
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{ state(9635).temperature > 40 and state(9635).temperature < 41}}

Warunek wykonania
{{ state(9635).temperature > 40 and state(9635).temperature < 41}}

Wtedy powiadomienie jest tylko wtedy gdy jest temperatura w tym przedziale ( czyli wiem że jest przekroczona) można dodać też czas że np od 8 do 20 tylko działa scena
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

michal188 pisze: sob sty 09, 2021 8:00 am Ja ten problem na razie rozwiazałem tak
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{ state(9635).temperature > 40 and state(9635).temperature < 41}}

Warunek wykonania
{{ state(9635).temperature > 40 and state(9635).temperature < 41}}

Wtedy powiadomienie jest tylko wtedy gdy jest temperatura w tym przedziale ( czyli wiem że jest przekroczona) można dodać też czas że np od 8 do 20 tylko działa scena
Jak będzie w tym przedziale 40-41 przez dłuższy czas to wyślę raz powiadomienie?
michal188
Posty: 139
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

Mi wysyła raz ale mój piec tylko po rozpaleniu i gasnieciu osiąga taka temperaturę (ekogroszek+ drzewo) jak miałem tylko że powyżej 40 to dostawała około 5-8 razy i to w nocy przeważnie
krzbuj
Posty: 30
Rejestracja: sob lis 28, 2020 8:10 am

Zibi pisze: sob sty 09, 2021 9:35 am
michal188 pisze: sob sty 09, 2021 8:00 am Ja ten problem na razie rozwiazałem tak
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów
{{ state(9635).temperature > 40 and state(9635).temperature < 41}}

Warunek wykonania
{{ state(9635).temperature > 40 and state(9635).temperature < 41}}

Wtedy powiadomienie jest tylko wtedy gdy jest temperatura w tym przedziale ( czyli wiem że jest przekroczona) można dodać też czas że np od 8 do 20 tylko działa scena
Jak będzie w tym przedziale 40-41 przez dłuższy czas to wyślę raz powiadomienie?
No niestety, kilka razy, ale to i tak jest lepsze rozwiązanie w przedziale zamkniętej temperatury.
Mam jeszcze inną zagwozdkę.
Na jednym Sonofie z Suplą mam czujnik temp. i wyłącznik. Chciałbym, żeby po skazaniu wyznaczonej temp, wyłącznik był of, a w innej scenie na on. Trzecia scena to załączenie wyłącznika w zakresie temperatur od -do. Chcę zrobić test na bojlerze z wodą zimą grzaną przez c.o. a w lecie grzałką.
michal188
Posty: 139
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

To możesz rozwiązac na 2 sposoby nie oficjalny termostat lub scena tylko musisz pamiętać że przy braku Internetu oba warianty nie zadziałają czyli grzałka może chodzić cały czas
1. Opcja sceny
Scena 1
{{ state(9635).temperature > 10 }}
Wybór akcji na sonoff off

Scena 2
{{ state(9635).temperature < 40 }}
Wybór akcji na sonoff on

2 . Opcja Termostat

Do obu dodał bym jeszcze scenę czy sonoff jest na on/off z powiadomieniem
Scena 1
{{state(1).on}}
Scena 2
{{state(1).off}}
krzbuj
Posty: 30
Rejestracja: sob lis 28, 2020 8:10 am

michal188 pisze: ndz sty 10, 2021 3:56 am To możesz rozwiązac na 2 sposoby nie oficjalny termostat lub scena tylko musisz pamiętać że przy braku Internetu oba warianty nie zadziałają czyli grzałka może chodzić cały czas
1. Opcja sceny
Scena 1
{{ state(9635).temperature > 10 }}
Wybór akcji na sonoff off

Scena 2
{{ state(9635).temperature < 40 }}
Wybór akcji na sonoff on

2 . Opcja Termostat

Do obu dodał bym jeszcze scenę czy sonoff jest na on/off z powiadomieniem
Scena 1
{{state(1).on}}
Scena 2
{{state(1).off}}
Dzięki, to wypróbuję. Tak naprawdę, kiedy nie będzie internetu to żadna scena nie będzie wykonana.
czersi
Posty: 9
Rejestracja: wt sty 12, 2021 6:41 am

Cześć

Panowie męczę się z powiadomieniem z bramy już nie mam pomysłu jak to zrobić.
Chcę aby powiadomienie przychodziło tylko jeśli jeden z kontaktronów / czujników na bramie pozostawał otwarty dłużej np niż 2 minuty 30 sekund.
Ramy czasowe w jakich to ma działać jak i samo powiadomienie działa bez problemu.
Mam problem jak zadać czas sprawdzania.
Aby przyszło powiadomienie że brama otwarta, a po np. 2,5 min zostało jeszcze raz sprawdzone i abym dostał powiadomienie czy brama została zamknięta, albo nadal jest otwarta.

Pozdrawiam Janusz
Jaroslav Pavel
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 15, 2021 1:31 pm

Cześć,
wczytywałem się w wątek lecz nie znalazłem rozwiązania na zmniejszenie ilości powiadomień. Czy ktoś to rozkminił ? Mam 2 co minutę ! :(
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

czersi pisze: wt sty 12, 2021 6:49 am Cześć

Panowie męczę się z powiadomieniem z bramy już nie mam pomysłu jak to zrobić.
Chcę aby powiadomienie przychodziło tylko jeśli jeden z kontaktronów / czujników na bramie pozostawał otwarty dłużej np niż 2 minuty 30 sekund.
Ramy czasowe w jakich to ma działać jak i samo powiadomienie działa bez problemu.
Mam problem jak zadać czas sprawdzania.
Aby przyszło powiadomienie że brama otwarta, a po np. 2,5 min zostało jeszcze raz sprawdzone i abym dostał powiadomienie czy brama została zamknięta, albo nadal jest otwarta.

Pozdrawiam Janusz
Chyba aktualnie nie ma takiej opcji.
Jeśli do czujników masz urządzenie typu DIY (np. sam wgrywałeś na nie oprogramowanie), to można coś podziałać z softem po stronie urządzenia, aby tak się to zachowywało. Daj znać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”