sterowanie klimatyzatorem LG poprzez WIFI

Pawel_1986
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 31, 2021 6:58 pm

Witajcie
buduję dalej swój inteligentny dom i potrzebuje wsparcie przy obsłudze klimatyzatora LG model S12EQ NSJ?
sam moduł LG jest do kupienia ale to wydatek paru stówek
czy np taki https://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja ... lsrc=aw.ds
współgrałby z klimatyzatorem?
jeśli nie to jaki polecacie?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nawet jeśli ten podlinkowany moduł będzie działał z Twoją klimatyzacją to nie będzie działał z Suplą. Do tego modułu jest dedykowana aplikacja.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Pawel_1986
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 31, 2021 6:58 pm

Dziękuję bardzo za informacje.
A jeśli chodzi o SUPLE to jest jakieś rozwiązanie?
Jeśli tak to proszę o wskazanie modelu urzadzenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1782
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Może moduł do LG wystawia jakiś link lub protokół to wtedy można by pomyśleć.
Obrazek
Albert
Posty: 579
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Jest druciarska opcja sterowania nawet i klimatyzatorem - lutujesz przyciski pilota klimy do przekaźników NO i w supli ustawiając to jako np. furtkę z impulsem 0,5s nie dotykając pilota nim sterujesz. Kwestia ile przycisków potrzebujesz - tyle przekaźników no i pilot musi gdzies "patrzeć" w stronę klimatyzatora :mrgreen:
hZkgZK
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 30, 2019 10:06 am

Albert pisze: pt kwie 09, 2021 7:19 am Jest druciarska opcja sterowania nawet i klimatyzatorem - lutujesz przyciski pilota klimy do przekaźników NO i w supli ustawiając to jako np. furtkę z impulsem 0,5s nie dotykając pilota nim sterujesz. Kwestia ile przycisków potrzebujesz - tyle przekaźników no i pilot musi gdzies "patrzeć" w stronę klimatyzatora :mrgreen:
druciarska opcja ma taką zaletę że można ją zastosować do każdego klimatyzatora :D
ja korzystam z podobnego rozwiązania ale nie rozbierałem pilota żeby lutować do niego przekaźniki. esp8266 + dioda podczerwieni i programujemy co chcemy ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8285
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

hZkgZK pisze: pt kwie 09, 2021 7:39 am druciarska opcja ma taką zaletę że można ją zastosować do każdego klimatyzatora :D
ja korzystam z podobnego rozwiązania ale nie rozbierałem pilota żeby lutować do niego przekaźniki. esp8266 + dioda podczerwieni i programujemy co chcemy ;)
Niektóre piloty do klimatyzacji po wciśnięciu przycisku, zmieniają swój "wewnętrzny" stan i wysyłają do klimy pełną konfigurację. Także w tych przypadkach kopiowanie sygnału z pilota na nic się nie zda - trzeba rozgryźć jak jest budowana cała wiadomość i takie coś konstruować i wysyłać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
hZkgZK
Posty: 52
Rejestracja: pt sie 30, 2019 10:06 am

klew pisze: pt kwie 09, 2021 7:47 am
hZkgZK pisze: pt kwie 09, 2021 7:39 am druciarska opcja ma taką zaletę że można ją zastosować do każdego klimatyzatora :D
ja korzystam z podobnego rozwiązania ale nie rozbierałem pilota żeby lutować do niego przekaźniki. esp8266 + dioda podczerwieni i programujemy co chcemy ;)
Niektóre piloty do klimatyzacji po wciśnięciu przycisku, zmieniają swój "wewnętrzny" stan i wysyłają do klimy pełną konfigurację. Także w tych przypadkach kopiowanie sygnału z pilota na nic się nie zda - trzeba rozgryźć jak jest budowana cała wiadomość i takie coś konstruować i wysyłać.
w moim przypadku jest dokładnie tak jak piszesz. Całka konfiguracja jest wysyłana. Nie napisałem że kopiuję sygnał z pilota. Nie jestem zwolennikiem wynajdowania koła na nowo. Takie rzeczy juz są zrobione do większości protokołów (IRhvac)
przemek25l
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 08, 2022 4:26 pm

Cześć. I jak ogarnąłes temat klimatyzatora sterowania klimatyzatorem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”