Jak usunąć nieprawidłowe wartości z bazy danych

Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Witam wszystkich
Własna instalacja docker na malinie.
Koledzy jak w temacie. Czasami pojawiają się piki w górę na termometrach ale to dla mnie nie jest aż taki duży problem. Gorzej jest, że sporadycznie choć rzadko pojawiają mi się piki w dół na licznikach energii, czyli nagle jedna wartość np -1100 kwh. Bardzo psuje mi to miesięczne użycie urządzenia. Jeśli się takie coś pojawi chciałbym mieć możliwość usunięcia takiego jednego wpisu. Nie wiem czy czasem takie wpisy nie pojawiają się poprzez zakłócenia licznika gdy pracuje na tej samej fazie wiertarka (ostatnio chyba miałem właśnie taką sytuację). Liczniki to Sonoff POW R2.
Da się jakoś usunąć takie wartości z bazy na własnej instancji Supli?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie tędy droga. Sugeruje użyć poprawnie działającego oprogramowania dla Sonoff POW.
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Rozumiem, że nie tędy droga ale ja potrzebowałbym tego raz na kilka miesięcy.
No tak tylko, że jest tylko jedno oprogramowanie do tego urządzenia udostępniane przez jednego z użytkowników forum i to jest dla mnie jedyna przypadłość która się pojawia raz na 3-4 miesiące z tymi urządzeniami. Na niektórych problem chyba wcale nie wystąpił. Na innych raz albo dwa.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musiałbyś sobie jakieś narzędzie do tego zrobić.
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Czy nie mógłbyś jeśli nie chcesz umieszczać takich informacji na forum dla wszystkich aby nie potrzebnie nie grzebali dać na priv informacje jak dostać się do bazy danych i jak mając informacje z www supli na temat konkretnego urządzenia usunąć ujemne wartości tylko dla niego jeśli je zauważę?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To nie jest tak, że po prostu z bazy usuniesz niepoprawne wartości. W bazie zapisane są salda licznika. Oznacza to nic więcej jak konieczność poprawiania wszystkich rekordów od momentu zresetowania licznika. Trzeba do tego napisać jakiś sensowny skrypt (narzędzie). Następnie trzeba sprawdzić jak to będzie działać z Twoją bazą. Osobiście nie mam wolnego czasu aby Ci coś takiego przygotować. Może ktoś z forum.
Simono
Posty: 407
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

OK Jeśli to wymaga dużo czasu to doskonale rozumiem.
Znalazłem inny soft. Jakiś czas mnie nie było na forum i nie widziałam, że kolega @elmaya go popełnił. Wgram go na kilka urządzeń i mam nadzieję, że w sofcie od niego nie będzie pików w dół.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”