esp8266-01s + LCD1602A + DS18B20 + SUPLA

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

krycha88 pisze: śr kwie 21, 2021 8:18 pm
NEW pisze: śr kwie 21, 2021 8:09 pm Mam jeszcze jedno pytanie czy można i ewentualnie jak i gdzie do kodu by ustawić statyczny adres ip i nazwę urządzenia?
A nie lepiej przypisać stały IP po stronie routera?
Nie którzy użytkownicy routerów nie mają do nich dostępu np tak jak ja , mam internet światłowodowy , router jest własnością dostawcy i nie można w nim grzebać ☹️
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zawsze można zgłosić dostawcy przestawienie routera w tryb Bridge i postawienie swojego :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
NEW
Posty: 28
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 5:28 pm

krycha88 pisze: śr kwie 21, 2021 8:18 pm
NEW pisze: śr kwie 21, 2021 8:09 pm Mam jeszcze jedno pytanie czy można i ewentualnie jak i gdzie do kodu by ustawić statyczny adres ip i nazwę urządzenia?
A nie lepiej przypisać stały IP po stronie routera?
po stronie rtr mam przypisane ale mam tego tyle ze zaczyna się robić bałagan wolałbym ustawiać w układach ale dzięki
NEW
Posty: 28
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 5:28 pm

Robert Błaszczak pisze: śr kwie 21, 2021 8:36 pm Nazwa urządzenia:

Kod: Zaznacz cały

SuplaDevice.setName("xxxxx")
Odnośnie adresu IP to zdecydowanie sensowniej zarezerwować sobie w DHCP.
a jak to się ma do nowej biblioteki?
NEW
Posty: 28
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 5:28 pm

czy ktoś już pisał kod dla nowej biblioteki dla LCD czy Oleda?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Co do statycznego adresu IP to mogę to dodać, bo choć wiele osób o to nie pyta, to jednak czasami ktoś uważa, że to jest lepsze rozwiązanie :).
Osobiście wydaje mi się, że allokacja po stronie serwera DHCP jest prostsza do ogarnięcia, bo przynajmniej masz wszystko w jednym miejscu. Jeśli tam zaczyna Ci się robić bałagan, to jak zaczniesz ustawiać stałe adresy na urządzeniach, to dopiero się zrobi bałagan. Trzeba wtedy sobie jakąś tabelkę prowadzić i wszyskto notować, aby się nie pogubić - co w zasadzie sprowadza się do podobnej tabelki po stronie serwera DHCP :P
Ale niech ludzie mają wybór.

SuplaDevice.setName() działa w nowej bibliotece - ustawia ona nazwę urządzenia, które wyświetla Supla.

Obsługa oled/lcd jest dodana w GUI Generic opartym o nową biblitotekę, ale to raczej dość duży projekt i pewnie nie jest to łatwo ogarnąć.

Ale ogólnie samo dodanie wyświetlacza w obu wersjach bibilioteki zrobisz w taki sam sposób, jedynie inaczej pobiera się dane z czujników. Tutaj masz opisane w jaki sposób pobierać aktualne wartości danych kanałów: viewtopic.php?p=85384#p85384
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”