Napęd rolet zewnętrznych YOODA

Pawel_1986
Posty: 41
Rejestracja: śr mar 31, 2021 6:58 pm

Czołem
czy supla ma jakiś nadajnik, który mógłbym podpiąć pod rolety zewnętrze sterowane radiowo?
mam 6 rolet z silnikami YOODA tylko po radiu (sterowane pilotem) czy raczej nie ma szans na spięcie tego z suplą?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Są rozwiązania w których ludzie się wlutowują w pilot i udają wciśnięcie przycisku ;) Także da się

Co do samego gadania po RF bezpośrednio przez jakiś układ, to pewnie dużo zależy od protokołu używanego pzrez te rolety, ale zgaduję, że nie są to proste stałe kody wysyłane radiem, bo wtedy każdy sąsiad mógłby Ci roletami sterować.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Alpines
Posty: 66
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:03 am

Mam 10 takich silników - tez się nad tym zastanawiam - SRW -01 czy da rade - czy będzie miejsce gdzie sie wpiąć itp .
Nie wiem jak ty ja mam tylko sterowanie za pomocą pilota bez żadnych przycisków na ścianach.
Po podliczeniu kosztów - chcac mieć łątwieszy dostep do ustawiania harmonogramów co sie ma kiedy otwierać /zamykać - oraz do mozliwosci sterowania za pomocą smartphona roletami - zostalo kupić Yooda Smart Home - kupilem dziala - niestety nie Supla.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Niestety najlepiej jest o takich rzeczach myśleć zanim się zakupi rolety (i potencjalnie każdy inny sprzęt).
Ja kupując markizy dachowe Fakro, specjalnie zamawiałem takie sterowane przez podanie 230V na kabelek (analogicznie jak większość standardowych rolet zewnętrznych). Dzięki temu nie muszę potem montować dodatkowych bramek z-wave, które byłyby konieczne, gdybym wziął standardowe sterowanie po z-wave od Farko.

Co do Yooda - znalazłem w ich ofercie strerowniki radiowe, którymi można sterować poprzez podanie sygnału. Teoretycznie można by do tego podłączyć jakiś zwykły sterownik z Supli (SRW, albo jakiś robiony samemu). Tylko jeden taki transmiter w ich sklepie to koszt 250-350 zł i ma tylko jedno wejście sterujące. Także jeśli chcesz sterować pojedynczymi roletami, to trochę taki zestaw by kosztował. Transmiter pozwala też na sterowania grupą rolet - więc jeśli chcesz po prostu z Supli zamknąć/otworzyć wszystkie rolety, to jeden transmiter by wystarczył.

W sieci można znaleźć też przykłady udanych integracji bez dodatkowych sprzętów (poza radiem 433 MHz): https://community.home-assistant.io/t/h ... ion/150809
Także pewnie się da to ogarnąć, tylko ktoś musiałby to zrobić ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Alpines
Posty: 66
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:03 am

Centralka Yooda - nie wiem skąd aż taki rozrzut od 1600 do 800 - ale za 800 kupisz YSH2 - juz z GH i cala reszta funkcjonalności .
Kompletowanie SRW itp - koszt osyluje tez w granicach 1k.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”