SONOFF/SUPLA_SE167 vs Alexa

mpuscion
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 7:12 pm

Witam wszystkich,

mam następujący problem. Podłączyłem przekaźnik SONOFF DC 5-32V BEZNAPIĘCIOWY z oprogramowaniem Supla. Kod produktu SE167.
Jest to prosty, jednokanałowy przekaźnik. Zarejestrowałem na Supla.org. Podłączyłem do drzwi garażowych. Z poziomu aplikacji Supla wszystko jest jak w najlepszym porządku. Natomiast pomimo, że jest on prawidłowo odnajdywany przez Amazon Alexa (jako Switch) to przez Alexę działa tylko i wyłącznie w trybach: Włącznik światła, Włącznik zasilania oraz Automat Schodowy. W przypadku wybrania innej grupy - w tym przypadku Otwieranie/zamykanie bramy garażowej od razu Alexa pokazuje komunikat "Device is unresponsive" - i nic się nie dzieje.
Czy ktoś może potrafi pomóc?

pozdrawiam serdecznie,
Maciek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma wsparcia dla Bram w Alexie. Oszukiwanie Alexy włącznikiem światła/schodowym to nie jest dobry pomysł.
mpuscion
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 7:12 pm

Ok, dzięki bardzo za pomoc. Jak tam się bliżej zastanowić to może i ma to sens :)
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

U siebie normalnie otwieram bramę komendą "Alexa, open the gate".
Rozwiązanie mam to tak, że utworzyłem rutynę z w/w komendą, która wywołuje polecenie do IFTTT (webhook) - tam mam na linku bezpośrednim sterowanie bramą :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mpuscion
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 7:12 pm

Dzięki. Potestuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”