NodeMCU, nie działa przycisk fizyczny

hubel
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 25, 2021 2:19 pm

Próbowałem na kilku różnych GPIO.
W końcu działa :D Nie wiem czemu to zawdzięczam, ale działa. Wgrałem jeszcze raz program, konfigurację rozpocząłem od ustawienia połączenia z ruterem, potem dopiero konfigurowałem przyciski i przekaźniki(wcześniej zaczynałem od przycisków). GPIO ustawiiłem w takim układzie, jak są ustawione w pliku readme do "Supla roller shutter".
Działa. Dziękuję wszystkim za pomoc :)
krycha88
Posty: 5199
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

hubel pisze: ndz maja 02, 2021 2:52 pm Próbowałem na kilku różnych GPIO.
W końcu działa :D Nie wiem czemu to zawdzięczam, ale działa. Wgrałem jeszcze raz program, konfigurację rozpocząłem od ustawienia połączenia z ruterem, potem dopiero konfigurowałem przyciski i przekaźniki(wcześniej zaczynałem od przycisków). GPIO ustawiiłem w takim układzie, jak są ustawione w pliku readme do "Supla roller shutter".
Działa. Dziękuję wszystkim za pomoc :)
A tak z ciekawości, czy zauważyłeś różnice między akcją close a move?
https://gui-generic-builder.supla.io/
hubel
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 25, 2021 2:19 pm

Tak.
Move - Naciśnięcie przycisku skutkuje stanem wysokim aż do kolejnego wciśnięcia. Stan wysoki na podnoszenie rolety może zostać na wieki po otwarciu rolety.
Open/close - Stan wysoki jest utrzymywany aż do dojechania rolety do końca, lub do kolejnego wciśnięcia przycisku.
Step by step - Po wciśnięciu stan wysoki utrzymuje się aż do dojechania do końca, lub do kolejnego wciśnięcia. Jeśli pojawi się stan niski, to kolejne naciśnięcie skutkuje stanem wysokim w przeciwną stronę i tak na przemian.
Tak to działa w moim przypadku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”