Generic GUI - sam wchodzi w tryb konfiguracji

slavo_s2k
Posty: 226
Rejestracja: sob mar 10, 2018 7:32 pm

Ostatnio zaktualizowałem część sonoff-ów do Generic GUI 1.3.6, niestety widzę powtarzający się problem z przechodzeniem urządzeń w tryb konfiguracji. Nie mogłem wyłapać w którym momencie się to dzieje, ale zauważyłem, że jak dłuższy czas nie ma połączenia wifi lub Cloud nie jest dostępny (np. dzisiaj robiłem update QNAP-a co powoduje wyłączenie cloud-a na jakieś może maks 10 minut) to część sonoff-ów przeszła w tryb konfiguracji , po zalogowaniu przez 4.1 wpisałem tylko ponownie SSID , hasło oraz dane serwera to wszystko ruszyło z automatu. Tylko dlaczego tak się dzieje ?? Czy to kwestia jakiejś konfiguracji?
krycha88
Posty: 5197
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Przycisk konfiguracyjny masz ustawiony?
https://gui-generic-builder.supla.io/
slavo_s2k
Posty: 226
Rejestracja: sob mar 10, 2018 7:32 pm

Tak,

Sonoff BASIC:
sonoff1.jpg
sonoff1.jpg (12.75 KiB) Przejrzano 741 razy
Shely1:
shelly1.jpg
shelly1.jpg (10.17 KiB) Przejrzano 741 razy
Zauważyłem pewną zależność, w tryb konfiguracji weszły wszystkie BASIC i Shelly1 z softem 1.3.6 , jeden BASIC który był na starej wersji 1.0.1 i pozostałe 4CH które też mam na 1.0.1 połączyły się bez problemu ponownie po uruchomieniu Cloud-a nie wchodząc w konfigurację.
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Ubie raz też się tak stało, czujniki BMP z wemosem zainstalowany na bramie wyjazdowej działał 3 dni po czym przestał wysyłać odczyty. Okazało się że jest w trybie konfiguracji. Po ponownym ustawieniu puli co działa już ze 3 tygodnie bezbłędnie.
slavo_s2k
Posty: 226
Rejestracja: sob mar 10, 2018 7:32 pm

Nie ogarniam tego, dzisiaj robiłem testy, wyłączałem na parę minut Cloud-a , potem wifi i nic się nie działa, po powrocie sieci i Clouda wszystko ruszyło, a u taki problem miałem już ze 3 razy :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”