problem z połaczeniem urządzenia do wifi

wiciu_88
Posty: 8
Rejestracja: śr maja 05, 2021 8:59 pm

Próbowałem wczoraj połączyć do późna i zawsze to samo. Czyli status błędne hasło lub connecting.

Ogólnie to od początku, mieszkam w bloku i jestem dogadany z sąsiadem :D "na internet na pół". Router jest u niego (kablówka światłowód). Wcześniej tworzył on dwie sieci a teraz jak wczoraj się przyjrzałem to tworzy tylko jedną (mogli mu go wymienić). Nie wiem czy pod jedną jest 2,4Ghz i 5Ghz ale czasami tak może być. Nie mogę wejść w ustawienia routera bo wpisując adres bramy domyślnej nie znajduje mi takiej strony.

Urządzenie wczoraj odpalałem tylko na testy bo docelowo to urządzenie i kolejne bo planuje ich kilka chce zainstalować w nowym domu który buduję (Jestem na etapie elektryki). Tam już sobie dam routery jakie będę chciał.

Pytanie czy faktycznie te urządzenia mają problem gdy router tworzy dwie sieci?? Wiadomo trzeba kupować urządzenia przyszłościowe.

PS.
W pracy sprawdziłem z dwoma routerami. Oba są starsze i emitują tylko sieć 2,4GHz i bez problemu się połączyło
Moje stanowisko testowe:
Obrazek
jaku2k
Posty: 831
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

U mnie chodzi równolegle sieć 2,4 GHz i 5 GHz i wszystko działa bez problemu (nazwy są ustawione SSID i SSID5G). Tyle że wyświetlanie ich pod jedną nazwą jest wyłączone.
Pozdrawiam
Jakub
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Dwie sieci pod jednym SSID nie powinny być problemem, bo ESP8266 działa tylko na 2.4 GHz, więc z 5 GHz nic nie odbierze ani tam nie wyśle.

Nie wiem czy wymiana urządzenia coś Tobie zmieni, bo w większości tych urządzeń siedzi taki sam ESP8266.

Co do konfiguracji routera, to chyba musisz zagadać do sąsiada ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”