Sterownik pod ledy w szafkach kuchennych

karnasw
Posty: 186
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Witam, założyłem sobie ostatnio 4x SRW-01, ustawiłem sobie je tak, że zasuwają się na 100% kiedy już się robi ciemno, ale jeszcze trochę daje światła z podwórka. Po zasłonięciu robi się kompletnie ciemno chciałbym, żeby włączało się automatycznie podświetlenie LED w szafkach kuchennych. Ledy włączane są przyciskiem dotykowym, krótkie wciśnięcie wł/wył, przytrzymanie rozjaśnianie/ściemnianie, Zasilanie LED to 12V (https://designlight.pl/zasilacze-led-12 ... ndard-plus), włącznik (https://led-power.pl/en/kontrolery-mono ... wiowy.html). Czy uda się to sterować jakimś urządzeniem pod supla? Jeżeli jest możliwa tańsza opcja do Generic GUI to z chęcią coś bym takiego wziął. Lub jeżeli jest możliwość zrobienia jakiegoś DIY to myślę, że bym coś takiego skroił.
xzihen
Posty: 71
Rejestracja: sob lis 23, 2019 2:21 pm
Lokalizacja: Łódź

Z tego co widzę w opisach podesłanych przez ciebie urządzen, które dotychczas sterują ledami to nie są one "Smart" i nie mają one sterowania poprzez jakies ESP czy coś podobnego, są one tradycyjne.
Ja na twoim miejscu rozważyłbym jakiś projekt DIY. Ja osttanio u siebie robiłem sterownik RGB z wykorzystaniem wemosa D1 mini, zasilanie pasków miałem na 12v. Aby sterować nimi nie mogłem bezpośrednio użyć gpio wemosa czyli ESP8266, bo ma logikę 12v. Użyłem bramki irf520. Kosztują ona jakieś grosze, ona są sterowane poprzez gpio wemosa, na wemosa wygrywasz GUI generic. Zasilacz wszystko poprzez swój zasilacz do ledow, wemos maksymalnie przyjmie 5v, ale możesz zastosować również jakiś tani regulator napięcia który obniży napięcie z zasilacza 12v do 5v, którym zasilisz wemosa. Możesz dzięki temu również zachować możliwość swojego dotychczasowego sterownika czyli dimmer.
Pozdrawiam
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Zamel SLW-01 powinien spełnić oczekiwania ale bez lekkiej rzeźby się nie obejdzie.
karnasw
Posty: 186
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

xzihen pisze: pn maja 17, 2021 4:43 pm Z tego co widzę w opisach podesłanych przez ciebie urządzen, które dotychczas sterują ledami to nie są one "Smart" i nie mają one sterowania poprzez jakies ESP czy coś podobnego, są one tradycyjne.
Ja na twoim miejscu rozważyłbym jakiś projekt DIY. Ja osttanio u siebie robiłem sterownik RGB z wykorzystaniem wemosa D1 mini, zasilanie pasków miałem na 12v. Aby sterować nimi nie mogłem bezpośrednio użyć gpio wemosa czyli ESP8266, bo ma logikę 12v. Użyłem bramki irf520. Kosztują ona jakieś grosze, ona są sterowane poprzez gpio wemosa, na wemosa wygrywasz GUI generic. Zasilacz wszystko poprzez swój zasilacz do ledow, wemos maksymalnie przyjmie 5v, ale możesz zastosować również jakiś tani regulator napięcia który obniży napięcie z zasilacza 12v do 5v, którym zasilisz wemosa. Możesz dzięki temu również zachować możliwość swojego dotychczasowego sterownika czyli dimmer.


Chyba tak zrobię, będę musiał trochę się podszkolić w tym temacie, ale myślę, że ogarnę. Trochę szkoda mi pieniędzy na SLW-01, szkoda mi po prostu używać tylko jego szczątkowej funkcjonalności.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

karnasw pisze: wt maja 18, 2021 12:56 pm ...
Trochę szkoda mi pieniędzy na SLW-01, szkoda mi po prostu używać tylko jego szczątkowej funkcjonalności.
A ten sprzęt widziałeś?
viewtopic.php?f=24&t=7523

Założyłem u siebie w kuchni i spisuje się on świetnie. Oczywiście jak to u mnie bywa, jeszcze nie skończyłem :roll: pozostało mi przedłużyć kable i podpiąć ostatnią listwę pod trzeci kanał.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
karnasw
Posty: 186
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

lesny8 pisze: wt maja 18, 2021 8:40 pm
A ten sprzęt widziałeś?
viewtopic.php?f=24&t=7523

Założyłem u siebie w kuchni i spisuje się on świetnie. Oczywiście jak to u mnie bywa, jeszcze nie skończyłem :roll: pozostało mi przedłużyć kable i podpiąć ostatnią listwę pod trzeci kanał.
Działa dobrze pod 12V? Gdzie to można zamówić i jaki to koszt mniej więcej? Czy też masz u siebie przycisk do ściemniania? Zależy mi żeby też działał. Jeżeli spełnia te wymagania to z chęcią to zakupię.

Na Botland widzę schemat, który mnie by satysfakcjonował, oczywiście uzywajac D1 mini.
https://botland.com.pl/content/131-ster ... ca-arduino. Jak musiałbym się wpiąć tu z przyciskiem, żeby działał i aplikacja widziała jaki jest aktualnie stan?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Oczywiście, działa na 12V.
Odezwij się do kolegi @LukaszH, to jest projekt jego autorstwa.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Zapomniałem dopowiedzieć.
Koszt masz w tamtym wątku rozpisany.
Tak, mam u siebie przycisk do ściemniania, ale nie taki jak Twój. U mnie jest to zwykły mikrostyk, który zmontowałem w korytku z paskiem LED. Sterujesz zwierając do GND. Na płytce są wejścia dla przycisków.
Załączniki
IMG_20210519_075827.jpg
IMG_20210519_075827.jpg (410.8 KiB) Przejrzano 1498 razy
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
karnasw
Posty: 186
Rejestracja: pt paź 02, 2020 10:22 am

Dzięki za informację, zobaczę czy są dostępne płytki.
zlomar
Posty: 51
Rejestracja: ndz mar 19, 2017 3:11 pm

Możesz jeszcze poczytać o H801 - z wykorzystaniem GUI Generic możesz ustawić 2 oddzielne dimmer + RGB. A jakby pokombinować to nawet 5 kanałów.
H801 na ali.. znajdziesz za ok 8$
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”