DS18B20 + sonoff Basic

Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Spodziewam się, że ta informacja gdzieś na forum jest. Ale przeszukiwanie za pomocą lupki czy też bez zajęło mi sporo czasu, a i tak nie znalazłem, bo zbyt wiele rozproszonych wątków w tym temacie. Tak więc proszę o wyrozumiałość.

Czujnik podpinam pod GND i pod 3,3V. Tyle wiem. Trzeci kabel - data - ma być pod RX czy TX? Oczywiście rezystor mam wpięty między zasilanie a data.
Mam wgrany Multiboard.
Drugie pytanie - sonoff już dawno dodany i działający. Czy mogę dodać teraz czujnik temp czy muszę usunąć sonoffa i dodać go do chmury od nowa?

To chyba tyle 8-)
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Dzięki bardzo, tak to właśnie podepnę.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Nie, ten sposób nie działa jednak. Może ktoś podać jakiś inny?
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

vitia pisze: pn maja 31, 2021 6:05 am Nie, ten sposób nie działa jednak. Może ktoś podać jakiś inny?
Niestety nie ma już posta z propozycją podłączenia, więc pozwolę sobie coś zasugerować (jeśli powtórzę poprzednią propozycję, to przepraszam :D)

Spróbuj podłączyć Data do RX. Pull up zrób do 3,3V zasilania ESP rezystorem np. 4,7 koma.

Jeśli możesz, to wgraj GUI Generic. Wtedy możesz skorzystać z testowej wersji poradnika (od 12:26 zaczyna się gatka o termometrze).
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Nie powtórzyłeś się :mrgreen: Dzięki.
Czy kontaktrony w Basic podpina się tak samo? Tzn GND i RX? Mam na myśli oczywiście osobno, w innym egzemplarzu.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

vitia pisze: pn maja 31, 2021 7:09 am Nie powtórzyłeś się :mrgreen: Dzięki.
Czy kontaktrony w Basic podpina się tak samo? Tzn GND i RX? Mam na myśli oczywiście osobno, w innym egzemplarzu.
Wydaje mi się, że tak. Na tej stronie są rozpisane funkcje pinów i ich możliwości.

Odnosząc się do pytania z pierwszego posta (usuwanie urządzeń z Clouda po edycji ustawień). Z tego co wiem, powinno się tak robić. Upewnij się tylko, by po usunieciu urządzenia włączyć rejestrację urządzeń.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”