Przycisk dzwonkowy - wydłużenie stanu

NetAs
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mam pytanko, poniżej mam tak podłączony dzwonek do drzwi, zależało mi na tym aby otrzymywać powiadomienia o tym że ktoś dzwoni do drzwi gdy nie ma mnie w domu. Problem polega na tym że powiadomienie zareaguje jeśli przyciśniecie przycisku bezie dłuższe niż 1 sekundę, ktoś ma jakiś pomysł jak taki "stan" wydłużyć -> programowo, lub sprzętowo dorabiając jakiś układ na tranzystorze który by sztucznie podtrzymywał na np. 1,5 sekundy ?

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8267
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

A czemu chcesz wysyłać powiadomienia tylko gdy dzwonek jest wciśnięty dłużej niż 1s? Nie możesz tego zrobić natychmiast po wciśnięciu przycisku?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
NetAs
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Ustawiłem w scripts Fracza, aby wysyłał powiadomienie podczas wciśnięcia button-a ale niestety reakcja scripts jest wolna, nie wyłapuje przyciśnięcia przycisku w 0,3 sekundy, pomyślałem aby to jakoś wydłużyć, chyba ze coś u mnie jest nie tak ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8267
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Skrpyty tak działają.

Jak soft masz na urządzeniu? W GUI Generic można sobie ustawić powiadomienia bezpośrednio z urządzenia.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
NetAs
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

korzystam z Primary_GUI, chyba czas na przesiadkę na GUI_Generic, chyba ze w prosty sposób mozna to zaimplementowac w Primary?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8267
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Proste, czy trudne - to zależy od umiejętności piszącego ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

NetAs pisze: pn maja 31, 2021 9:35 am korzystam z Primary_GUI, chyba czas na przesiadkę na GUI_Generic, chyba ze w prosty sposób mozna to zaimplementowac w Primary?
A po co rozwijać projekt który jest już nie rozwijany? Jest coś w nim lepszego niż w GUI-Generic? ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
NetAs
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

a są w GUI Generic już wirtualne kanały - jeśli tak to się przesiadam?
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

NetAs pisze: pn maja 31, 2021 10:23 am a są w GUI Generic już wirtualne kanały - jeśli tak to się przesiadam?
Nie ma :) Ale W Primary też nie było, więc musiałeś sobie to ręcznie dopisać?
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”