Gate - Krańcówki oraz Czujnik temperatury Sonoff RF R2 V1.3

HONDA1996
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 01, 2021 7:37 am

Witam,

Potrafię wgrać suple itd. Mam niezbędny sprzęt. Chciałbym zapytać o źródło z którego mogę pobrać wsad pasujący do Sonoffa Basic RF R2 V3.1 obsługujący bramę, ewentualny czujnik temperatury i czujnik otwarcia. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?
Miałem na uwadze GUI Generic, nie koniecznie potrafię go obsługiwać ale czy wygenerowanie wchodzi w grę?
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Chcesz Basiciem otwierać bramę? Niezbyt dobry pomysł z przerabianiem tego na beznapięciowy etc. Pomijając mnogość innych lepszych do tego rozwiązań. W GIU genericu mas szablony płytek i możesz wybrac basica i wszystkie gpio same się poustawiają
HONDA1996
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 01, 2021 7:37 am

Dziękuje koledze za odpowiedź,

Przerobiłem przekaźnik tak aby nie miał możliwości podać napięcia w żadnym wypadku naprawdę żadnym. Z elektroniką tego typu mam więcej wspólnego niż z oprogramowaniem. Wygenerowałem, wybrałem chyba odpowiednie opcje, ale pokazało mi go jako zwykły włącznik (Nie gate) bez krańcówek, i czujnika temperatury. Jestem w tym zielony także proszę o pomoc, łopatologie?

Wcześniej wrzuciłem na niego gate ze strony supli. Ale coś widać nie pasowało bo pięknie wyświetlało w aplikacji itd. Ale po pierwszym rozłączeniu z wi-fi. Już nie wróciło.
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Na forum jest pełno informacji jak wgrać soft.. uwierz, że teraz z GUI Genericiem to jest bajka. Ponad 2 lata temu jak zaczynałem z suplą, trzeba było się nieźle nakombinować, żeby mieć namiastkę tego, co teraz dzięki chłopakom masz w kilku klikach myszy (polecam w ogóle dokonać jakiejś wpłaty na przysłowiowe piwerko - jest specjalna "zrzutka" - na stronie z generatorem - link dałem niżej).

Wchodzisz tu:

https://gui-generic-builder.supla.io/

generujesz soft, zaznaczając dodatkowo: przekaźniki, krańcówki i ds18b20 (bo taki termometr rozumiem masz?)

Wgrywasz soft. Jest wielki temat o tym: viewtopic.php?t=7133

Po wgraniu i zresetowaniu zasilania modułu, będzie rozgłaszał sieć. Łączysz się z nią i wchodzisz pod 192.168.4.1

Tam masz WSZYSTKIE możliwe opcje ustawienia przekaźników, krańcówek i termometrów
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Albert pisze: śr cze 02, 2021 8:11 am Na forum jest pełno informacji jak wgrać soft.. uwierz, że teraz z GUI Genericiem to jest bajka. Ponad 2 lata temu jak zaczynałem z suplą, trzeba było się nieźle nakombinować, żeby mieć namiastkę tego, co teraz dzięki chłopakom masz w kilku klikach myszy (polecam w ogóle dokonać jakiejś wpłaty na przysłowiowe piwerko - jest specjalna "zrzutka" - na stronie z generatorem - link dałem niżej).

Wchodzisz tu:

https://gui-generic-builder.supla.io/

generujesz soft, zaznaczając dodatkowo: przekaźniki, krańcówki i ds18b20 (bo taki termometr rozumiem masz?)

Wgrywasz soft. Jest wielki temat o tym: viewtopic.php?t=7133

Po wgraniu i zresetowaniu zasilania modułu, będzie rozgłaszał sieć. Łączysz się z nią i wchodzisz pod 192.168.4.1

Tam masz WSZYSTKIE możliwe opcje ustawienia przekaźników, krańcówek i termometrów
Myślę, że problemem jest przedstawienie modułu w Cloudzie jako bramy.
Czy wiesz jak to zrobić?
Pytam, bo też nie umiem ;)
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

logujesz się do clouda, wybierasz urządzenie, wybierasz kanał który chcesz mienić i zmieniasz funkcję z włącznika na bramę ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

krycha88 pisze: śr cze 02, 2021 8:46 am logujesz się do clouda, wybierasz urządzenie, wybierasz kanał który chcesz mienić i zmieniasz funkcję z włącznika na bramę ;)
Dziękuję za odpowiedź - myślałem, że jest to gdzieś do konfiguracji w GUI.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”