Znikające urządzenia i kanały

Gdesio
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:33 pm

Dzień dobry, nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, więc proszę o pomoc. Posiadam kilka urządzeń sonoff i jedno shelly. Dwa sonoffy mini sterują światłem i sterowane są z harmonogramu zmierzchowego tu problemów nie ma. Problem mam z selly sterującego bramą garażową oraz z jednym kanałem w sonoff 4ch pro. Zarówno shelly jak i jeden z czterech kanałów 4ch często znikają z aplikacji. Urządzenia są widoczne z poziomu routera, a mimo to nie są aktywne. Ciekawostką jest Sonoff 4ch ponieważ pozostałe kanały w tym urządzeniu są jak najbardziej aktywne i widoczne. Macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W jakim sensie one "znikają"? Masz na myśli, że są widoczne, ale niedostępne (z czerwoną kropką)?

Jeden kanał z urządzenia nie może znikać. Jeśli już to całe urządzenie.
Jaki masz soft tam wgrany? Masz ikonkę (i) przy kanałach? Jeśli nie, to spróbuj wgrać sobie tam nowszy soft (np. GUI Generic) i pod ikonką (i) w aplikacji, będziesz widział jakość sygnału wifi oraz czas od ostatniego połączenia.
To że coś jest widoczne w routerze, nie znaczy, że jakoś sygnału wifi jest wystarczająca do utrzymania stabilnego połączenia z serwerem.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Gdesio
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:33 pm

Masz rację znikają wszystkie kanały w jednym 4ch. Źle spojrzałem na aplikację. Urządzenia "znikają", mają czerwoną kropkę, w sieci lokalnej urządzenia są widoczne. Kwestia zasięgu raczej nie wchodzi w rachubę; jeden 4ch działa, drugi jest obok i nie działa, shelly do bramy garażowej jest dwa metry dalej. Nigdy nie wgrywałem nowych softów, mogę spróbować, choć nie do końca wiem jak. Obydwa 4ch mają ten sam soft - zakładam, kupione razem z wgraną suplą. Po odłączeniu zasilania czasami urządzenia powracają, a czasami nie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Z esp8266 i zasięgiem bywa różnie.
Są różne warianty tych modułów, które różnie się zachowują odnośnie zasięgu. Bywały też takie serie, którym jakość sygnału się pogarszała po czasie.
To że jeden układ działa, nie znaczy że drugi będzie działał tak samo.
Kolejna przyczyna może leżeć w sofcie, który masz wgrany na te urządzenia. Jest dużo wersji softu stworzone przez różnych użytkowników.
Ja bym wgrał na urządzenia GUI generic i tego się trzymał ;)
Tylko zależnie od softu jaki masz tam aktualnie, może się okazać że konieczne jest wgrywanie programatorem (jeśli Twój aktualny soft nie wspiera upgrade'u OTA przez www).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Gdesio
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:33 pm

Dziękuje za odpowiedź. Softy w obydwu 4ch to 2.7.2. Gdzie mogę pobrać nowe oprogramowanie, i znaleźć instrukcje procesu aktualizacji? Nie jestem zbyt biegły w tym zakresie :|
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8293
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Niestety taka wersja softu niewiele mówi.
Z reguły jeśli da się wgrać soft przez www, to po wprowadzeniu modułu w tryb konfiguracji, powinna być widoczna taka opcja na www.
Jeśli nie ma takiej opcji, to zostaje programator i kabelki. Znajdź dowolny poradnik w sieci jak wgrać dowolny soft do Twoich układów. Suplę wgrywa się tak samo jak każdy inny soft.
GUI generic możesz sobie wygenerować przez stronę internetową - poszukaj informacji w dziale rozwój oprogramowania-> GUI generic
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”