Domofon z kamerą - supla

Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Witam,
Czy w supli można jakoś podłączyć videodomofon, tak abym widział obraz w aplikacji oraz mógł otwierać drzwi?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma takiej funkcjonalności. Kiedyś przeniesiemy kod (po zmianach i ulepszeniu) projektu DOMOPHONE do Supli ale to odległa przyszłość.
Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

A co to za system? Mogę pod to podłączyć aktualny domofon dopóki nie będzie to w supli? W bloku mam system marki: Bticino
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To już jest niestety nierozwijany projekt. Projekt padł ofiarą niedostępności komponentów na rynku i braku odpowiedniej załogi do zbudowania sprzętu w wersji 2.0, która mogłaby pociągnąć projekt dalej. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i z pewnością Supla na tym skorzysta.
Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Okey, no nic to pozostaje mi czekać, aż Supla się za to weźmie.

Dzięki za info
remcik
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 27, 2021 7:08 am

pzygmunt pisze: pt lip 16, 2021 2:15 pm To już jest niestety nierozwijany projekt. Projekt padł ofiarą niedostępności komponentów na rynku i braku odpowiedniej załogi do zbudowania sprzętu w wersji 2.0, która mogłaby pociągnąć projekt dalej. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło i z pewnością Supla na tym skorzysta.
Czy to będzie projekt open source? Jeśli tak, to czy potrzebne jest jakieś wsparcie?
Jestem świeżakiem w temacie Supli, ale zawodowo pracuję w embedded, chętnie bym wspomógł jakiś temat, akurat domofonu sam poszukuję, więc tu najchętniej bym coś podziałał.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Domofon będzie rozwijany w ramach Supli, a ona jest opensource.
Jeśli chodzi o wsparcie to wszystko zależy co potrafisz i na ile możesz się zaangażować. Wolałbym uniknąć sytuacji w której się w coś zaangażujesz, a za jakiś czas Ci się znudzi albo nie będziesz miał czasu.
remcik
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 27, 2021 7:08 am

Na codzień pracuję w C++, czasami w C. Ogólnie zawodowo około 10 lat, więc trochę technologii przerobiłem. Mało miałem do czynienia z aplikacjami na telefon, ale chętnie bym w końcu się za to zabrał.
Z elektroniki to tematy cyfrowe, z analogową miałem mało do czynienia poza studiami.
Co do czasu który mogę poświęcić - ciężko powiedzieć, ale raczej staram się ciągnać rzeczy, które rozpocząłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”