Nie miała baba kłopotu, znalazła tuya-convert :(

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

No i postanowiła go zainstalować na malince na której walczą sobie ochoczo różne skonteneryzowane lub nie aplikacje, w tym Supla Cloud.
Instalacja krok po kroku, pominąłem przygotowanie czystego RPi, ale powinno mi to dać do myślenia, że chyba to najlepsze rozwiązanie, czyste RPi a nie już używane.
No i podczas instalacji skrypcik się wywalił, coś mu nie podpasiło z pakietami i ogólnie zrobił mi bałagan kilkoma nowymi pakietami. Oczywiście się nie uruchomił, bo stwierdził, że nie można uruchomić AP i strzelił focha.
Były restarty odinstalowanie kilku rzeczy, które skrypt zainstalował, próba przywrócenia wszystkiego do ładu (nie, nie było kopii systemu sprzed instalacji :( )
Ogólnie niby wszystko na serwerze chodzi, ale łączność z malinką jest straszna (mam ethernet). Logowanie po ssh trwa minutami a czasem się nie udaje. Komendy wywołuje się z takim opóźnieniem, jakby łączem miało1280bps a nie 1G :(
Wczytywanie strony supli - wieki. Połączenie z MQTT - rozłączane przez serwer. Niektóre urządzenia łączą się z Suplą ale po chwili się rozłączają.

Może ktoś się spotkał z czymś takim, że mu nagle malinka sieciowo się przymuliła i ma jakiś pomysł na to jak ją wyciągnąć z tej zapaści?
Ewidentnie coś z interfejsem sieciowym :(
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A co Ci pokazuje

Kod: Zaznacz cały

htop
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Już nieważne. Udało mi się poczyścić po tuya-convert i już wszystko działa, przy okazji przewalczyłem przejście z brokerem MQTT na mosquitto 2.0.10.
A prędkość połączenia sieciowego poprawiła się po... poruszaniu wtyczką kabla sieciowego w gnieździe maliny... Tak sądzę...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Mam jeszcze RPi3B, na którym postawiony jest Octoprint i chodzi na karcie SD. Zrobię jak w tutku do tuya-convert i zainstaluję ekstra na nowej karcie do tej malinki. Wystarczy zatrzymać malinkę i odpalić z właściwą kartą SD :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Zrobiłem jak mówiłem, czysta świeża instalacja malinki (RPi3B+) i krok po kroku zgodnie z tutkiem.
Dla ułatwienia sobie pracy do katalogu tuya-convert/files wrzuciłem nasz znajomy GUI-GenericUpdater pod zmienioną nazwą na updater.bin.
Pojawia się jako firmware do wyboru z opcją (3). Omijam w ten sposób wgrywanie tasmoty i od razu po restarcie mogę wgrać dowolny firmware dla Supli.
Polecam, jak ktoś nie lubi kabelkologii.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

czy wgrywanie przez tuya-convert działa aktualnie bez problemu?? Kilka miesięcy temu były z tym problemy na nowsze urządzenia. Goral64 na jakie urządzenie wgrywałeś??
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

PuteR pisze: śr lip 21, 2021 10:10 am czy wgrywanie przez tuya-convert działa aktualnie bez problemu?? Kilka miesięcy temu były z tym problemy na nowsze urządzenia.
U mnie zadziałało bezproblemowo. Może to było spowodowane zmianą protokołu albo ESP na inny uC?
PuteR pisze: śr lip 21, 2021 10:10 amGoral64 na jakie urządzenie wgrywałeś??
Na 2 gniazda Gosund SP111 kupione w poniedziałek.
Na pierwsze wgrałem na wszelki wypadek dostępną w tuya-convert tasmotę, i przez nią nasz updater pośredni a na niego GUI Generic dla Gosund SP 111. Na drugie od razu wgrałem nasz updater pośredni a na niego GUI Generic dla Gosund SP 111.
Jak ktoś chce sobie jeszcze skrócić drogę, to może sobie dorzucać do katalogu tuya-convert/files różne firmware (np. GUI Generic) dla różnych urządzeń i wtedy operacja zmiany firmware wykona się już za pierwszym razem. Warunkiem jest aby firmware było mniejsze niż 500kB. Niestety, nie każdy firmware z GUI Generic się załapie. Mój dla Gosund SP111 ma 524kB i nawet jak bym go wrzucił do katalogu to tuya-convert go odrzuci i nie wyświetli na liście dostępnych.

Tutaj @krycha88 trzeba by się zastanowić nad generowaniem binarek poniżej 500kB bo w wersji 3.1.1 (aktualnie) mamy dla Sonoff S2X binarkę 514kB a jeszcze w wersji 2.0.7 miała tylko 473kB i pasowała do bezpośredniego wgrania.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Super, dzięki bo właśnie te gniazdka do mnie idą, a nie chce mi się ich rozbierać bo łatwo tam o uszkodzenie anteny a wtedy zasięg marny 😊
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

PuteR pisze: śr lip 21, 2021 11:04 am Super, dzięki bo właśnie te gniazdka do mnie idą, a nie chce mi się ich rozbierać bo łatwo tam o uszkodzenie anteny a wtedy zasięg marny 😊
Nie przesadzaj. To chyba najłatwiej rozbierane gniazda :) Wykręcasz 1 śrubkę znajdującą się w otworze na "bolec" i już masz dostęp do płytki z miejscem na wpięcie programatora. Ale oczywiście, jeśli można tego uniknąć, to po co się męczyć? :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Goral64 pisze: śr lip 21, 2021 11:11 am
PuteR pisze: śr lip 21, 2021 11:04 am Super, dzięki bo właśnie te gniazdka do mnie idą, a nie chce mi się ich rozbierać bo łatwo tam o uszkodzenie anteny a wtedy zasięg marny 😊
Nie przesadzaj. To chyba najłatwiej rozbierane gniazda :) Wykręcasz 1 śrubkę znajdującą się w otworze na "bolec" i już masz dostęp do płytki z miejscem na wpięcie programatora. Ale oczywiście, jeśli można tego uniknąć, to po co się męczyć? :D
hehe nie chodzi mi o trudność rozbierania, po prostu ze dwa razy mi się zdarzył, że przy składaniu odczepiła się antena, a po ponownym jej przylutowaniu zasięg już nie był taki sam. Co prawda było to w gniazdkach NeoCoolcam ale konstrukcja pewnie jest taka sama.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”