Widoczność urządzeń na 2 różnych kontach

paszczakus91
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 16, 2021 7:26 am

Witajcie,
Mam taki problem:
Mam jedno konto główne, do którego przyłączone mam urządzenia w konkretnej lokalizacji
Do lokalizacji łączę się aplikacją mobilną z innych kont supli za pomoca id lokalizacji i hasła - to działa
Niestety nie znalazłem sposobu na dodanie tej samej lokalizacji do innego konta niż to, które założyło lokalizację, tak aby logują się przez WWW był do niej dostęp.
Czy ktoś miał już taki temat do opanowania i mógłby podzielić się rozwiązaniem? :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8179
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Niestety nie ma na to obecnie rozwiązania.
Aktualnie jest jedno konto, do którego "właściciel" ma dostęp.
Z tego poziomu może udostępniać lokalizację innym telefonom, ale wszystkie te telefonu muszą "logować" się za pomocą loginu właściciela.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Linki bezpośrednie
paszczakus91
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 16, 2021 7:26 am

Linki bezpośrednie dają dostęp tylko do podglądu danego licznika, natomiast historia itp. są niedostępne.
klew, dzięki za informację
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Myślę, że możliwość sterowania jakimiś pojedynczymi modułami przez kogoś innego (ze swoim kontem na supla) by się nie jednej osobie przydała. może kiedyś coś takiego dodacie w oficjalnej appce? Wystarczyłoby żeby w aplikacji można było się zalogować na więcej różnych kont supla, a już poszczególnym urządzeniom można przypisać dostęp tylko do jakichś pojedynczych modułów.

Przykład z życia wzięty:

Mam swój dom osuplowany i swoje konto na supla.org. Dodatkowo aktualnie pomagam bratu w osuplowaniu jego nowego domu i oczywiście robimy to na jego koncie. W przyszłości będzie mieć bramy wjazdowe też osuplowane i fajnie byłoby mieć dostęp do otwarcia jego bramy ze swojego konta/aplikacji na telefonie by móc wjechać na posesję gdy jedzie się w gości.

Co prawda można do tego wykorzystać linki bezpośrednie, ale to nie to samo co bezpośredni dostęp do podglądu i sterowania danym urządzeniem w aplikacji supla.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Już teraz na forum znajdziesz apke z tzw. profilami. Oficjalna wersja już wkrótce też zyska taką funkcjonalność.
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

wiem, że jest taka aplikacja. Mam jedną na telefonie i w ten sposób sobie radzę z testowaniem wszystkiego nowego co podłączam u brata, ale zwykle wolę oficjalne aplikacje, a co za tym idzie aktualizacje na bieżąco poprzez sklep play :-)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Ja stworzyłem dodatkowy identyfikator i lokalizację i przypisalem apke w drugim telefonie logujac się id identyfikatora i wygenerowanym hasłem. Dzięki temu nie musiałem drugiej osobie dawać adresu mailowego ani hasła. Jest to jakieś rozwiązanie. Póki co tamta osoba ma dostęp do konkretnych lokalizacji. Na moje potrzeby wystarczające.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”