Naprzemienne sterowanie przekaźnikami beznapięciowymi

longer
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 16, 2021 9:02 am

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

Czy któreś z urządzeń (najlepiej 5-32V) z dwoma przekaźnikami beznapięciowymi i oprogramowaniem Supla umożliwia ich działanie w sposób podany poniżej (naprzemienne sterowanie przekaźnikami)?

Po podaniu impulsu sterujacego zwierany jest przekaźnik nr 1 i po np 0,5 sekundy rozwierany, po ponownym podaniu sygnału sterującego zwierany jest przekaźnik nr 2 i po np 0,5 sekundy rozwierany. I tak w kółko.
Układ miałby również pamiętać ostatnio zwarty przekaźnik aby po utracie zasilania i podaniu impulsu zamknąć ten drugi obwód.
Układ miałby działać nawet bez dostępu do sieci.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Chyba gotowego softu z takim zachowaniem nie znajdziesz.

Czym chcesz sterować w taki sposób?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
longer
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 16, 2021 9:02 am

Tak, wiem, że gotowego softu nie ma. Ale czy Suplę możnaby skonfigurować tak aby osiągnąć porządne zachowanie układu?

Mam uklad otwierania/zamykania drzwi przesuwnych, ktorego nie mogę ruszyć ze względu na gwarancję. Mogę tylko do niego podłączyć coś gotowego.

Otwieranie i zamykanie drzwi realizuje się dwoma różnymi przyciskami (impulsami sterującymi). A ja potrzebuję to zrealizować jednym przyciskiem.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

longer pisze: czw wrz 16, 2021 9:32 am Tak, wiem, że gotowego softu nie ma. Ale czy Suplę możnaby skonfigurować tak aby osiągnąć porządne zachowanie układu?

Mam uklad otwierania/zamykania drzwi przesuwnych, ktorego nie mogę ruszyć ze względu na gwarancję. Mogę tylko do niego podłączyć coś gotowego.

Otwieranie i zamykanie drzwi realizuje się dwoma różnymi przyciskami (impulsami sterującymi). A ja potrzebuję to zrealizować jednym przyciskiem.
hm, mógłbyś ustawić sobie kanał rolety i dać czasy zamykania/otwierania na 0,5 s.
Z apki na telefonie mógłbyś dawać polecenie "otwórz" lub "zamknij" (albo jedno albo drugie), natomaist do tego ustawić przycisk w trybie "step by step". Wydaje mi się, że powinno to działać prawidłowo.

Możesz sprawdzić soft "GUI Generic" - tylko nie jestem pewien, czy on wspiera ustawienie jednego przycisku do kanału rolet w trybie step-by-step.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
longer
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 16, 2021 9:02 am

Mam Sonoff DC 5-32V, spróbuję wrzucić na niego Suplę i spóbuje Twojego sposobu.

W najgorszym wypadku mogę użyć NodeMCU z dwoma osobnymi układami przekaźników i oprogramować to.

Zależy mi tylko na tym żeby to wszystko mieć na jednej płytce.
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klew pisze: czw wrz 16, 2021 9:45 am Możesz sprawdzić soft "GUI Generic" - tylko nie jestem pewien, czy on wspiera ustawienie jednego przycisku do kanału rolet w trybie step-by-step.
jest obsługiwane:
viewtopic.php?p=95423#p95423
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: czw wrz 16, 2021 10:14 am
klew pisze: czw wrz 16, 2021 9:45 am Możesz sprawdzić soft "GUI Generic" - tylko nie jestem pewien, czy on wspiera ustawienie jednego przycisku do kanału rolet w trybie step-by-step.
jest obsługiwane:
viewtopic.php?p=95423#p95423
No to pięknie :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”