Updater Supla problem

w3t3ran
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 6:26 pm

Witam, jestem początkującym użytkownikiem Sonoff Mini (najnowsza wersja z oprogramowaniem Ewelink 3.6) i utknąłem na etapie programowania dwuetapowego OTA.
Wgrałem programem DYI mode tool Uploader dwuetapowy ze strony https://gui-generic-builder.supla.io/ i teraz Sonoff Mini rozgłasza sieć "Updater Supla", do której nie mogę się połączyć ww. programem aby wgrać wygenerowany soft z Gui-Generic. Nie mogę również zalogować się do niego poprzez przeglądarkę 192.168.4.1. Nadmienię, iż w Sonoff dioda led nie daje znaku życia. Komputer widzi na krótko sieć Updater Supla ale nie może się do niej połączyć.
W jaki sposób i jakim programem połączyć się i wgrać oprogramowanie Supla?
Podpowiedzcie proszę, co mogę zrobić aby nie lutować.
Dziękuję za każdą sugestię.
Ostatnio zmieniony ndz paź 10, 2021 9:28 am przez w3t3ran, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

w3t3ran pisze: ndz paź 10, 2021 8:50 am Witam, jestem początkującym użytkownikiem Sonoff Mini (najnowsza wersja z oprogramowaniem Ewelink 3.6) i utknąłem na etapie programowania dwuetapowego OTA.
Wgrałem programem DYI mode tool Uploader dwuetapowy ze strony https://gui-generic-builder.supla.io/ i teraz Sonoff Mini rozgłasza sieć "Updater Supla", do której nie mogę się połączyć ww. programem aby wgrać wygenerowany soft z Gui-Generic. Nie mogę również zalogować się do niego poprzez przeglądarkę 192.168.4.1. Nadmienię, iż w Sonoff dioda led nie daje znaku życia. Komputer widzi na krótko sieć Uploader Supla ale nie może się do niej połączyć.
W jaki sposób i jakim programem połączyć się i wgrać oprogramowanie Supla?
Podpowiedzcie proszę, co mogę zrobić aby nie lutować.
Dziękuję za każdą sugestię.
Jeśli nie podłączysz się do modułu poprzez jego sieć i nie wejdziesz na adres 192.168.4.1 to zostaje tylko programator.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Patryk
Posty: 2692
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Sprawdź, czy może moduł ( sonoff ) nie jest podłączony do lokalnej sieci ( routera ).
Wtedy połącz się z modułem po lokalnym IP.
w3t3ran
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 6:26 pm

Patryk pisze: ndz paź 10, 2021 9:17 am Sprawdź, czy może moduł ( sonoff ) nie jest podłączony do lokalnej sieci ( routera ).
Wtedy połącz się z modułem po lokalnym IP.
Niestety, moduł nie jest widoczny w lokalnej sieci.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

w3t3ran pisze: ndz paź 10, 2021 9:21 am
Patryk pisze: ndz paź 10, 2021 9:17 am Sprawdź, czy może moduł ( sonoff ) nie jest podłączony do lokalnej sieci ( routera ).
Wtedy połącz się z modułem po lokalnym IP.
Niestety, moduł nie jest widoczny w lokalnej sieci.
Resetnij zasilanie MINI, połącz komuter/telefon z siecią, którą udostępnia (program, którego użyłeś wcześniej nie jest już potrzebny). Jeśli się połączy to spróbuj wejść na adres ..4.1.
Jeśli komputer/telefon nie będzie chciał się połączyć z siecią albo połączy się, ale strona nie będzie chciała się załadować to zostaje lutowanie i programator.
Sprawdź na różnych urządzeniach (komputery/telefony)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

lukfud pisze: ndz paź 10, 2021 9:31 am Sprawdź na różnych urządzeniach (komputery/telefony)
Dokładnie, u mnie czasem (nie wiem czemu) komputer z donglem WiFi nie zawsze chce się połączyć z siecią rozgłaszaną przez ESP, a telefon się łączy. Jeśli możesz tylko przez telefon, to musisz mieć z niego dostęp do wgrywanego firmware.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
w3t3ran
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 6:26 pm

lukfud pisze: ndz paź 10, 2021 9:31 am
w3t3ran pisze: ndz paź 10, 2021 9:21 am
Patryk pisze: ndz paź 10, 2021 9:17 am Sprawdź, czy może moduł ( sonoff ) nie jest podłączony do lokalnej sieci ( routera ).
Wtedy połącz się z modułem po lokalnym IP.
Niestety, moduł nie jest widoczny w lokalnej sieci.
Resetnij zasilanie MINI, połącz komuter/telefon z siecią, którą udostępnia (program, którego użyłeś wcześniej nie jest już potrzebny). Jeśli się połączy to spróbuj wejść na adres ..4.1.
Jeśli komputer/telefon nie będzie chciał się połączyć z siecią albo połączy się, ale strona nie będzie chciała się załadować to zostaje lutowanie i programator.
Sprawdź na różnych urządzeniach (komputery/telefony)

Teraz już przestał rozgłaszać sieć (co za uparty gość). Czy jest jakaś sekwencja kliknięć jego przyciskiem, aby zmusić go do rozgłoszenia sieci ?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

w3t3ran pisze: ndz paź 10, 2021 10:41 am Teraz już przestał rozgłaszać sieć (co za uparty gość). Czy jest jakaś sekwencja kliknięć jego przyciskiem, aby zmusić go do rozgłoszenia sieci ?
Nie ma, powinien zacząć rozgłaszać sieć po podaniu zasilania.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
w3t3ran
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 6:26 pm

lukfud pisze: ndz paź 10, 2021 10:44 am
w3t3ran pisze: ndz paź 10, 2021 10:41 am Teraz już przestał rozgłaszać sieć (co za uparty gość). Czy jest jakaś sekwencja kliknięć jego przyciskiem, aby zmusić go do rozgłoszenia sieci ?
Nie ma, powinien zacząć rozgłaszać sieć po podaniu zasilania.
Czyli, wziął i padł (lub inaczej, ubiłem go).

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów mógłby mi go przeprogramować (nie mam programatora, ani odpowiednich umiejętności lutowania)?
Jeżeli ktoś z Was by się zgodził (priv), podeślę przesyłką pocztową.
Dziękuję Wszystkim za pomoc i życzliwość.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

w3t3ran pisze: ndz paź 10, 2021 10:50 am Jeżeli ktoś z Was by się zgodził (priv), podeślę przesyłką pocztową.
Podrzuć, zobaczymy czy odżyje.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”