Harmonogram dla licznika energii

matkocz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 02, 2021 11:44 am

Witam.
Posiadam trafę g13. Wpadło mi do głowy aby podłączyć do node mcu 3 liczniki energii elektrycznej. Każdy z inną stawką ustawioną w supla cloud. Wyście z licznika orno będzie wchodzić na 3 rózne piny nodemcu. Czy jest jakiś sposób aby aktywować dany licznik w konkretnym czasie obowiązywania danej strefy? Coś na wzór harmonogramu do sterowania kanałami. Najpierw wpadło mi do głowy aby zrobić to na przekaźnikach lub dołączyć do node mcu zegar czasu rzeczywistego.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Najprościej trzy przekaźniki , trudniej przy zastosowaniu układów logicznycg ale będzie to pewniejsze i stabilniejsze ale najtrudniej będzie zrealizować to programowo
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
matkocz
Posty: 11
Rejestracja: wt lut 02, 2021 11:44 am

Zrobię na przekaźnikach. Do czego służą opcje "powiązany kanał sterujący" i "powiązany kanał pomiarowy" w supla cloud. Działają te funkcje?
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Żeby mieć w jednym "okienku" wyłącznik i pomiar.
Załączniki
Screenshot_20211020-170359.png
Screenshot_20211020-170359.png (94.42 KiB) Przejrzano 983 razy
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

Patryk pisze: śr paź 20, 2021 3:06 pm Żeby mieć w jednym "okienku" wyłącznik i pomiar.
Próbuję zrobić to dla przekaznika i pomiaru temperatury. W miejscu powiązany kanał pomiarowy, w opcjach przekaznika, nie mam nic do wyboru.
Kojarzysz dlaczego tak może być ?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

srdz pisze: czw gru 02, 2021 8:51 am
Patryk pisze: śr paź 20, 2021 3:06 pm Żeby mieć w jednym "okienku" wyłącznik i pomiar.
Próbuję zrobić to dla przekaznika i pomiaru temperatury. W miejscu powiązany kanał pomiarowy, w opcjach przekaznika, nie mam nic do wyboru.
Kojarzysz dlaczego tak może być ?
Pomiar temperatury nie ma nic wspólnego z przekaźnikiem, dlatego nie ma powiązania.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

lukfud pisze: czw gru 02, 2021 9:56 am
srdz pisze: czw gru 02, 2021 8:51 am
Patryk pisze: śr paź 20, 2021 3:06 pm Żeby mieć w jednym "okienku" wyłącznik i pomiar.
Próbuję zrobić to dla przekaznika i pomiaru temperatury. W miejscu powiązany kanał pomiarowy, w opcjach przekaznika, nie mam nic do wyboru.
Kojarzysz dlaczego tak może być ?
Pomiar temperatury nie ma nic wspólnego z przekaźnikiem, dlatego nie ma powiązania.
W sumie to ma, ale przy pomocy supla scripts.
To w jakiej sytuacji można wykorzystać tę opcję ?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

srdz pisze: czw gru 02, 2021 10:04 am W sumie to ma, ale przy pomocy supla scripts.
To w jakiej sytuacji można wykorzystać tę opcję ?
No nie ma ;) Warunki przy automatyce to jedno, a pasujące do siebie elementy to drugie.
Przekaźnik w Cloud możesz powiązać tylko z kanałem pomiaru energii. Wykorzystać np. możesz tą opcję przy popularnym Gosund SP111, który ma przekaźnik i miernik. Aby nie mieć dwóch pozycji w apce, robisz powiązanie i masz tylko jedną (jak na screenie we wcześniejszym poście)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

lukfud pisze: czw gru 02, 2021 10:13 am
srdz pisze: czw gru 02, 2021 10:04 am W sumie to ma, ale przy pomocy supla scripts.
To w jakiej sytuacji można wykorzystać tę opcję ?
No nie ma ;) Warunki przy automatyce to jedno, a pasujące do siebie elementy to drugie.
Przekaźnik w Cloud możesz powiązać tylko z kanałem pomiaru energii. Wykorzystać np. możesz tą opcję przy popularnym Gosund SP111, który ma przekaźnik i miernik. Aby nie mieć dwóch pozycji w apce, robisz powiązanie i masz tylko jedną (jak na screenie we wcześniejszym poście)
Czyz nie mogloby byc tak, ze przekaznik moge miec tez powiazany z temperatura ? Przekaznik, a obok niego temperatura i wilgotnosc, zamiast 10 pozycji w apce - zmieszczone w 5 :)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Funkcjonalność parowania kanału przekaźnika z kanałem licznika energii jest od niedawna i pojawiła się w raz z testami mROW-02.
Pomysł, żeby parować przekaźnik z innym typem kanału, np temperaturą, jest fajny. Ale czy tylko z kanałem temperatury? Co w przypadku kanału temperatury i wilgotności?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”