Sieć mesh router 4g

mdi87
Posty: 489
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Jeśli sieć jest powielana przez extender to np telefon kiedy idziemy z jednego końca domu gdzie jest np router na drugi koniec do extendera to jest jakieś przełączanie między tymi urządzeniami czy to jest nie widoczne ?
Mmof
Posty: 787
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

mdi87 pisze: śr lis 24, 2021 6:11 pm Jeśli sieć jest powielana przez extender to np telefon kiedy idziemy z jednego końca domu gdzie jest np router na drugi koniec do extendera to jest jakieś przełączanie między tymi urządzeniami czy to jest nie widoczne ?
U mnie działa to jak sieć np. GSM widzę że zmienia się zasięg to znaczy że przeskakuje pomiędzy nadajnikami przerwa według mnie nie jest jakaś odczuwalna.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8289
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Mmof pisze: śr lis 24, 2021 5:38 pm Czyli @klew twierdzisz że Mesh nic nie daje. U mnie jest komunikacja jednocześnie w 2.4 jak i 5G według mnie sprawdza mi się to bardzo dobrze. Prędkość przez extender i bezpośrednio jest praktycznie taka sama.
Nic takiego nie twierdzę.
Sieć mesh nie daje nic w kontekście udostępniania jednej sieci Wi-Fi dla klientów.
To jest tak jakbyśmy tutaj dyskutowali o tym, że chcesz mieć na telewizorze jakiś program telewizyjny, który symbolizuje nam tutaj "jedną sieć Wi-Fi dla urządzeń klienckich". Z reguły domowników nie interesuje, czy ten program leci z Internetu, kablówki, światłowodem, satelitą, itd. Mesh jest np. taką kablówką.
Mesh to rodzaj połączenia między AP-kami, a nie coś co widzi klient Wi-Fi. Mesh to tzw. sieć kratowa, w której każde urządzenie (AP) może gadać do każdego za pośrednictwem innych urządzeń (AP). W zasadzie sama sieć Internet w wielu miejscach ma topologię mesh/kraty. Mesh ma tą zaletę, że można do niego elastycznie dokładać kolejne elementy i o ile są one w zasięgu innych AP, to bez problemu poszerzają zasięg udostępnianej usługi. Również awaria pojedynczego AP z reguły nie jest odczuwalna dla całej sieci (o ile jest wystarczająco dużo urządzeń i są one wystarczająco gęsto).
Natomiast, gdy AP ma zrobiony uplink bezpośrednio do routera (czy to drogą radiową, czy po kablu), to w zasadzie tworzymy sieć o topologi gwiazdy. Połączenie kablowe między AP a routerem ma tą zaletę, że jest szybsze, bardziej niezawodne, niewrażliwe na zakłócenia i nie zapycha pasma używanego przez zwykłych klientów Wi-Fi.

No i ile AP montuje się w domu/mieszkaniu. Z reguły 1-3. Czasem 4 jak jest większy dom. Większości zalet mesha przy takiej ilości urządzeń się nie odczuje, a topologia i tak będzie przypominała gwiazdę. Natomiast są sytuacje, gdy mesh nadal może mieć tu zastosowanie.

Ale wracając do meritum - jeśli celem jest "jedna sieć wifi dla klientów", to możliwych topologi sieci i sposobów podłączeń jest kilka,a mesh jest tylko jedną z nich i nic do głównego celu nie wnosi.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Mmof
Posty: 787
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

@klew źle to to napisałem nie chodziło mi o to że daje czy nie bardziej chodziło mi o to czy jest sens korzystania z mesh wiem że masz ogromną wiedzę na ten temat poprostu źle to napisałem bardziej chciałem zapytać o to że jeżeli moje AP-eki komunikują się w dwuch pasmach mam zagęszczenie wystarczające żeby prędkość była stabilna jednocześnie one same przełączają pasmo w zależności od stabilności i prędkości przesyłu to czy normalnie bym to uzyskał na kilku zwykłych punktach dostępowych czy musiał bym kupić jakieś droższe Access Pointy.
mdi87
Posty: 489
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Potrzebuje pomocy w konfiguracji, jak już wcześniej wspominałem mam jeden wzmacniacz re300 tp link sieć z tego urządzenia ma inną nazwę, podłączone kilka urządzeń śmiga dobrze. Dziś przyszedł drugi ze wzmacniaczy taki sam, konfiguracja zrobiona, w trybie domyślnym urzędzie dodaje do nazwy sieci Ext2.4 i sieć nazywa się inaczej. Jak zrobić żeby sieć nazywała się tak samo jak sieć routera i dawała wzmocnienie ? Chyba że ja czegoś nie rozumie, a może się tak nie da. Jeśli daje w ustawieniach nazwę sieci taką samą jaka ma router i hasło, to niby wzmacniacz pokazuje po diodach że pracuje, ale sieć wifi w wyszukanych na telefonie jest tylko jedna o takiej nazwie - może to i logiczne bo mają taką samą nazwę, jednak sygnał sieci się nie wzmacnia, po czym poznaje ? Jeden z row 01 ma bardzo słaby zasięg i w tym zakresie nic się nie zmienia choć extender jest o 5m bliżej do niego niż router
Załączniki
Screenshot_2021-11-24-21-50-21-493_com.tplink.tether.jpg
Screenshot_2021-11-24-21-50-21-493_com.tplink.tether.jpg (211.64 KiB) Przejrzano 282 razy
Screenshot_2021-11-24-22-58-03-494_com.opera.browser.jpg
Screenshot_2021-11-24-22-58-03-494_com.opera.browser.jpg (178.98 KiB) Przejrzano 282 razy
IMG_20211124_231108.jpg
IMG_20211124_231108.jpg (167.53 KiB) Przejrzano 282 razy
Mmof
Posty: 787
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Zmień nazwe w Re300 na identyczną jak masz główną. I powinno być dobrze. Wejdź w narzędzia i tam jest sieć rozszerzona ustaw taką jaką chcesz.
mdi87
Posty: 489
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

Ok działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”