Sterownik LED "tridonic lca 150w 24v one4all sc pre"

hanuer
Posty: 79
Rejestracja: wt sty 07, 2020 1:10 am

Ojciec ma wokół domu i w ogrodzie oświetlenie ledowe sterowane urządzeniem jak w tytule "tridonic lca 150w 24v one4all sc pre"
Link do danych: https://www.tridonic.pl/pl/download/dat ... PRE_en.pdf
Sterowanie ledami odbywa sie przyciskiem monostabilnym. Sterownik ma mośliwość regulacji jasności świecenia ledów kliknięcie w przycisk zapala i gasi ledy zaś przytrzymanie przycisku powoduje rozjaśnianie i ściemnianie.
Częściowo za moją namową kupił ROW-02 w celu podłaczenia go do powyższego sterownika. Po podłaczeniu rowa w miejsce przycisku pojawił się pierwszy problem, row nie zwiera obwodu chwilowo czyli nie działa jak przycisk monostabilny aby włączać i wyłączać ledy. Przy próbie szybkiego klikania - całkowity brak reakcji. Nawet przy "wolnym" klikaniu sterownik powinien rozjaśniać lub przyciemniać, niestety - całkowity brak reakcji.
Czy ktoś ma pomysł w jaki sposób suplą sterować tym oświetleniem? Zastanawiałem sie nad sterownikiem bramowym który ma możliwość "zwarcia chwilowego" pomijając już mośliwość ściemniania i poprzestając tylko na opcji włączania światła. Problem w tym że SBW nie jest dedykowany do 220v.
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Ile jest tych ledów ile obwodów może wystarczyło kupić SLW-02.

https://supla.zamel.com/product/sterown ... fi-slw-02/

A jeżeli już chcesz wykorzystać obecny system to pod przycisk podłączył bym przekazniki beznapięciowy dwa jeden działał by jak bramowy włączał by się na 0.5 sek. A drugi bym ustawił włącz i wyłącz tym bym przyciemniałem i rozjaśniał.
hanuer
Posty: 79
Rejestracja: wt sty 07, 2020 1:10 am

trudno mi powiedziec ale bardzo dużo. ojciec wykorzystuje 2 takie sterowniki. stąd row-02 a nie row-01 planował oba je podłączyć.
zastanawiałem sie czy można by było wykorzystać DIW-01
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

hanuer pisze: ndz gru 05, 2021 7:45 pm trudno mi powiedziec ale bardzo dużo. ojciec wykorzystuje 2 takie sterowniki. stąd row-02 a nie row-01 planował oba je podłączyć.
zastanawiałem sie czy można by było wykorzystać DIW-01
Raczej nie bo DIW-01 jest na wysokonapięciowy a ty potrzebujesz 24v więc albo coś dedykowanego pod oświetlenie led albo adaptacja pod przycisk sterowania więc według mnie to raczej SLW-02 ale niech się @Mirosław F. wypowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”