ZAMEL ROW-02M

Awatar użytkownika
Skalar
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 15, 2019 1:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

"Aby harmonogramy prawidłowo i dobrze działały, sterownik musiałby mieć zegar czasu rzeczywistego"
no właśnie a dlaczego nie ma takiego to urządzenie skoro w podobnym urządzeniu firmy Zamel ZCM-42 jest?
Kolejne pytanie gdzie jest informacja w instrukcji pdf gdzie są te harmonogramy opisane, że one nie działają po zaniku wifi?
Czy firma Zamel zwraca koszty urządzenia i montażu tego urządzenia jeśli kupujący zorientuje się że to urządzenie nie spełnia swojego zadania?
Nie napisałem tego postu po to żeby się czepiać, ale dla informacji o działaniu tego urządzenia, ktoś kto kupuje takie urządzenie za kilkaset złotych ma prawo o tym wiedzieć.
Mam w mieszkaniu zamontowane przy grzejnikach termostaty elektroniczne sterowane przez bluetooth, działają bez zarzutu już kilka lat a smartfon jest potrzebny wyłącznie po to żeby ustawić harmonogram działania tego urządzenia. Oprócz elektroniki jest tam też mechanizm sterowania termostatem a koszt... mniej niż połowa sterownika ROW-02M.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

O wszystko czego nie ma w instrukcji można
było dopytać. Tak jak pisałem wyżej. Jeśli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań to po prostu go zwróć.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Skalar pisze: wt sty 26, 2021 8:26 am "Aby harmonogramy prawidłowo i dobrze działały, sterownik musiałby mieć zegar czasu rzeczywistego"
no właśnie a dlaczego nie ma takiego to urządzenie skoro w podobnym urządzeniu firmy Zamel ZCM-42 jest?
Kolejne pytanie gdzie jest informacja w instrukcji pdf gdzie są te harmonogramy opisane, że one nie działają po zaniku wifi?
Czy firma Zamel zwraca koszty urządzenia i montażu tego urządzenia jeśli kupujący zorientuje się że to urządzenie nie spełnia swojego zadania?
Nie napisałem tego postu po to żeby się czepiać, ale dla informacji o działaniu tego urządzenia, ktoś kto kupuje takie urządzenie za kilkaset złotych ma prawo o tym wiedzieć.
Mam w mieszkaniu zamontowane przy grzejnikach termostaty elektroniczne sterowane przez bluetooth, działają bez zarzutu już kilka lat a smartfon jest potrzebny wyłącznie po to żeby ustawić harmonogram działania tego urządzenia. Oprócz elektroniki jest tam też mechanizm sterowania termostatem a koszt... mniej niż połowa sterownika ROW-02M.
Nawet jak ktoś kupuje urządzenie za 50 zł, to ma prawo znać jego funkcje. Ma też prawo jako konsument zwrócić urządzenie w ciągu 14 dni od zakupu. Ma również prawo zapytać sprzedawcę o informacje, których nie ma na pudełku ani w instrukcji.
Nie widziałem nigddzie w instrukcji informacji, że harmonogramy działaja bez dostępu do WiFi.
Nikt tutaj niczego nie ukrywa, ani nikogo do niczego nie zmusza ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

@Skalar, próbujesz porównywać ze sobą urządzenia o całkowicie innym przeznaczeniu (ROW-02M <-> ZCM-42). Nie wiem czy zauważyłeś - bo zaraz napiszesz że w instrukcji tego nie napisali - ale ZCM-42 nie jesteś w stanie sterować jak i zmodyfikować harmonogramu z sieci Internet. Zrobisz to tylko i wyłącznie z lokalnej sieci LAN (wykluczam VPN bo to już temat dla zaawansowanych użytkowników).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Skalar
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 15, 2019 1:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

proszę sobie wyobrazić że wiem jaka jest między nimi różnica, bo niejasności wyjaśniłem w Zamelu.
Porównywałem je dla tego że moim zdaniem ZCM-42 powinien mieć soft Supli zmodyfikowany o możliwość zapisu harmonogramu do pamięci eeprom i działać samodzielnie, zegar czasu rzeczywistego ma. Ale pewnie się mylę
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A moim zdaniem to ROW-02m powinien mieć złącze HDMI do podłączenia monitora FullHD. Chciałbym pooglądać w rozdzielni elektrycznej Youtube - przecież ROW-02m ma Wi-Fi. Ale pewnie się mylę... :lol: :lol: :lol:

Skoro niejasności wyjaśniałeś w Zamelu, to pewnie dostałeś informację, że ROW-02m potrzebuje dostępu do sieci Internet aby harmonogramy działały. Więc nie bardzo rozumiem z czym masz problem. Oba urządzenia kosztują podobnie, jednak są z dwóch różnych grup produktów Zamel i co za tym idzie, mają różne funkcjonalności.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Skalar
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 15, 2019 1:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

"A moim zdaniem to ROW-02m powinien mieć złącze HDMI do podłączenia monitora FullHD. Chciałbym pooglądać w rozdzielni elektrycznej Youtube - przecież ROW-02m ma Wi-Fi. Ale pewnie się mylę... :lol: :lol: "

Moim zdaniem z tym HDMI to dobry pomysł, bo żeby to urządzenie spełniało swoją funkcję warto by posadzić kogoś na stałe w tej rozdzielni żeby w razie zaniku sieci Wi-fi palcem sterującym uzupełniał będzie braki w oprogramowaniu Supli, tylko kto za pracę tego "maszynisty" będzie płacił :lol: :lol: :lol: ;)
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Może warto zrobić upgrade sieci wi-fi, skoro są zaniki w jej działaniu.
Ja bym działał u źródła problemu :mrgreen:
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

MadOnion78 pisze: wt sty 26, 2021 1:17 pm Może warto zrobić upgrade sieci wi-fi, skoro są zaniki w jej działaniu.
Ja bym działał u źródła problemu :mrgreen:
Ogólnie możnaby usprawniać tu i tu
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Skalar
Posty: 23
Rejestracja: ndz wrz 15, 2019 1:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Zrobiłem dzisiaj parę eksperymentów ponieważ mam w mieszkaniu sporo tego typu urządzeń...
Sonoff 4ch pro Wi-fi + RF z eWeLink po wyłączeniu rutera i smartfona nie wykonuje harmonogramu

Sonoff TH16 T+H, TUYA SWT93, podobny włącznik pojedynczy bez L z eWeLink po wyłączeniu smartfona i rutera wykonują harmonogram ale po odłączeniu zasilania na kilkanaście sekund i ponownym włączeniu już harmonogramu nie wykonują, czyli brak zewnętrznego zegara zasilanego baterią, ale harmonogram wykonuje urządzenie a nie serwer zewnętrzny. Postęp jest a rozwiązanie problemu takie proste... zewnętrzny zegar z zasilaniem bateryjnym i wykonywanie harmonogramu przez ESP8266 a nie serwer.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02m”