GUI Generic

arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

klew pisze: pt mar 12, 2021 1:01 pm
arqiu70 pisze: pt mar 12, 2021 12:42 pm A czy jest szansa na dodanie korekt temperatury i wilgotności?
Aktualnie cloud ma funkcję dodawania korekty. Wiem, że to nie pomaga np. przy lokalnych wyświetlaczach, ale nie chcę dublować fukcjonalności.
Właśnie chodzi o taką funkcjonalność przy zastosowaniu wyświetlacza. Czyli raczej marne szanse, że się pojawią korekty.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

arqiu70 pisze: pt mar 12, 2021 1:09 pm
klew pisze: pt mar 12, 2021 1:01 pm
arqiu70 pisze: pt mar 12, 2021 12:42 pm A czy jest szansa na dodanie korekt temperatury i wilgotności?
Aktualnie cloud ma funkcję dodawania korekty. Wiem, że to nie pomaga np. przy lokalnych wyświetlaczach, ale nie chcę dublować fukcjonalności.
Właśnie chodzi o taką funkcjonalność przy zastosowaniu wyświetlacza. Czyli raczej marne szanse, że się pojawią korekty.
Jest na to zgłoszony issue na github: https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/181
W zasadzie tego typu funkcjonalność trzeba będzie zaimplementować, gdy pojawi się termostat w Supli, bo wtedy lokalne urządzenie musi znać skorygowaną temperaturę. Tylko pytanie czy taka korkekta powinna być ustawiana w cloud, czy też w konfiguracji urządzenia?
Także myślę, że problem korekty temperatury będzie rozwiązany. Prawdopodobnei "w tym roku" (viewtopic.php?p=91834#p91834 :) )
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Czyli cierpliwie czekamy.
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

klew pisze: pt mar 12, 2021 12:09 pm
Pawele pisze: pt mar 12, 2021 11:25 am Można/będzie można w przyszłości użyć czegoś takiego? https://pl.aliexpress.com/item/4000347448903.html Przez np. licznik impulsów?
Licznik impulsów się do pomiaru prędkości wiatru nie nadaje. Ale mogę dopisać do biblioteki wsparcie dla tego typu anemometrów, wtedy mogłoby to się też w GUI Generic pojawić.
Byłoby super, GUI Generic dzięki takiej ilości czujników nadaje się pod stację pogodową a taka dodatkowa obsługa takich anenometrów to już w ogóle ;)

Byłoby super, jakby było to dodane :)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Najpierw Supla Cloud musi obsługiwać co najmniej kanał uniwersalny. A najlepiej kanał dedykowany pod stacje meteo.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: pt mar 12, 2021 1:16 pm Jest na to zgłoszony issue na github: https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/181
W zasadzie tego typu funkcjonalność trzeba będzie zaimplementować, gdy pojawi się termostat w Supli, bo wtedy lokalne urządzenie musi znać skorygowaną temperaturę. Tylko pytanie czy taka korkekta powinna być ustawiana w cloud, czy też w konfiguracji urządzenia?
Także myślę, że problem korekty temperatury będzie rozwiązany. Prawdopodobnei "w tym roku" (viewtopic.php?p=91834#p91834 :) )
Proszę mi się tu supla cloudem nie zasłaniać. Zrobiłeś obsługę OLED-a? Zrobiłeś :) No to teraz to dokończ wprowadzając lokalną korektę wskazań :)
Jak ktoś używa OLED ustawi sobie korektę lokalnie i nie będzie używał korekty w cloud, jak ktoś nie używa OLED-a będzie sobie korygował w cloudzie :)
No i to wszystko co miałem w tym temacie do powiedzenia, tak więc do roboty :D Czekamy w GUI-Generic :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: pt mar 12, 2021 1:47 pm
klew pisze: pt mar 12, 2021 1:16 pm Jest na to zgłoszony issue na github: https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/181
W zasadzie tego typu funkcjonalność trzeba będzie zaimplementować, gdy pojawi się termostat w Supli, bo wtedy lokalne urządzenie musi znać skorygowaną temperaturę. Tylko pytanie czy taka korkekta powinna być ustawiana w cloud, czy też w konfiguracji urządzenia?
Także myślę, że problem korekty temperatury będzie rozwiązany. Prawdopodobnei "w tym roku" (viewtopic.php?p=91834#p91834 :) )
Proszę mi się tu supla cloudem nie zasłaniać. Zrobiłeś obsługę OLED-a? Zrobiłeś :) No to teraz to dokończ wprowadzając lokalną korektę wskazań :)
Jak ktoś używa OLED ustawi sobie korektę lokalnie i nie będzie używał korekty w cloud, jak ktoś nie używa OLED-a będzie sobie korygował w cloudzie :)
No i to wszystko co miałem w tym temacie do powiedzenia, tak więc do roboty :D Czekamy w GUI-Generic :)
Wypraszam to sobie, ja żadnego oleda nie robiłem ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Robert Błaszczak pisze: pt mar 12, 2021 1:36 pm Najpierw Supla Cloud musi obsługiwać co najmniej kanał uniwersalny. A najlepiej kanał dedykowany pod stacje meteo.
Kanał dla wiatru chyba już jest
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Goral64 pisze: pt mar 12, 2021 1:47 pm
klew pisze: pt mar 12, 2021 1:16 pm Jest na to zgłoszony issue na github: https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/181
W zasadzie tego typu funkcjonalność trzeba będzie zaimplementować, gdy pojawi się termostat w Supli, bo wtedy lokalne urządzenie musi znać skorygowaną temperaturę. Tylko pytanie czy taka korkekta powinna być ustawiana w cloud, czy też w konfiguracji urządzenia?
Także myślę, że problem korekty temperatury będzie rozwiązany. Prawdopodobnei "w tym roku" (viewtopic.php?p=91834#p91834 :) )
Proszę mi się tu supla cloudem nie zasłaniać. Zrobiłeś obsługę OLED-a? Zrobiłeś :) No to teraz to dokończ wprowadzając lokalną korektę wskazań :)
Jak ktoś używa OLED ustawi sobie korektę lokalnie i nie będzie używał korekty w cloud, jak ktoś nie używa OLED-a będzie sobie korygował w cloudzie :)
No i to wszystko co miałem w tym temacie do powiedzenia, tak więc do roboty :D Czekamy w GUI-Generic :)
Proponuje koło wyświetlacza OLED czarnym markerem dopisać wartość korekty :D
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

krycha88 pisze: pt mar 12, 2021 2:45 pm Proponuje koło wyświetlacza OLED czarnym markerem dopisać wartość korekty :D
No Wy sobie tutaj podśmich*jki robicie, a to jest coś, co by się nie tylko do OLED-a przydało, ale także do warunkowania po sensorze temperatury w GUI-Generic.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”