GUI Generic

trojansupla
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:38 pm

Zauważyłem, że dodano nową wersję w której jako przycisk do konfiguracji można wykorzystać przycisk fizyczny wykorzystany już do sterowania przekaźnikiem.
Niestety nie chce mi to działać. Używam przycisków monostabilnych (dokładnie Sonoff T2 EU TX) i gdy ustawię któryś z nich jako konfiguracyjny to zaczyna on wariować i nie działa prawidłowo.
Czy może trzeba ustawić coś jeszcze aby to prawidłowo działało?

Dodatkowo chciałem zapytać czy jest szansa na dodanie funkcji zapamiętywania ostatniego stanu przekaźnika ? (chodzi o powrót po zaniku zasilania).
Z tego co pamiętam była taka opcja w firmware Multiboard.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jakie masz ustawienia GPIO?
Pamięć stanu przekaźnikow jest w planach.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8275
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Krzychup pisze: śr wrz 23, 2020 7:52 pm Dzięki, jednak wracam do starego oprogramowania, bo na Primary_GUI to jeszcze działa...
Myślę, że to kwestia maks 1 tygodnia, aby biblioteka SuplaDevice to wspierała. Potem trzeba będzie dodać wsparcie w GUI i powinno działać. Także jeśli Ci się strasznie nie pali, to polecam chwilę poczekać :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Dodałem obsługę rolet, załączam bin na testy.
Na początku trzeba ustawić przekaźniki i jeśli przekaźników będzie więcej niż 1 to na stronie głównej będzie można dodać rolety. Ilość rolet jest uzależniona od ilości przekaźników.
Na razie zapraszam do testowania.
Załączniki
GUI-GenericRS.zip
(371.03 KiB) Pobrany 132 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Espablo pisze: czw wrz 24, 2020 6:13 pm Na razie zapraszam do testowania.
Wrzuciłem na wemosa, działa.
Przydał by się wybór pomiędzy CLOSE_OR_STOP, OPEN_OR_STOP (dwa przyciski) a STEP_BY_STEP (jeden przycisk). Ustawiając tylko jeden, przycisk nie działa w ogóle. Nie ma też zapisu do pamięci.

Zauważyłem też, że po wpisaniu w konfiguracji tylko danych sieci wifi i zapisaniu, komunikacja z esp się kończy. Może warto by było zabezpieczyć ten krok.

Kod: Zaznacz cały

Supla - starting initialization
Nieznany adres serwera
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

STEP_BY_STEP jest już w bibliotece. Coś jeszcze musi być do niej dodane?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

lukfud pisze: czw wrz 24, 2020 8:59 pm STEP_BY_STEP jest już w bibliotece. Coś jeszcze musi być do niej dodane?
Wiem, że jest ale zapisałem żeby nie umknęło :)
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2101
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Espablo pisze: czw wrz 24, 2020 9:01 pm
lukfud pisze: czw wrz 24, 2020 8:59 pm STEP_BY_STEP jest już w bibliotece. Coś jeszcze musi być do niej dodane?
Wiem, że jest ale zapisałem żeby nie umknęło :)
Ok :)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
lukaszb25
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:29 am

Witam,
mam pytanko. Czy w tym firmware istnieje kompilacja pod 8 przekaźników oraz czujnik BME280? Ew 1-2 przekaźniki mniej kosztem interfejsu I2C z czujnikiem BME280.

Chcę zastosować rozwiązanie ESP8266 NODEmcu V3 + 8 przekaźników SSR Sterowanie stanem wysokim plus BME280.
Wszystko przez supla

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”