GUI Generic

arqiu70
Posty: 140
Rejestracja: pt sty 04, 2019 9:27 am

Goral64 pisze: pt mar 12, 2021 4:10 pm
krycha88 pisze: pt mar 12, 2021 2:45 pm Proponuje koło wyświetlacza OLED czarnym markerem dopisać wartość korekty :D
No Wy sobie tutaj podśmich*jki robicie, a to jest coś, co by się nie tylko do OLED-a przydało, ale także do warunkowania po sensorze temperatury w GUI-Generic.
No to już są dwa argumenty przemawiające za korektami - oled i warunki.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2268
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Goral64 pisze: pt mar 12, 2021 1:47 pm
klew pisze: pt mar 12, 2021 1:16 pm Jest na to zgłoszony issue na github: https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/181
W zasadzie tego typu funkcjonalność trzeba będzie zaimplementować, gdy pojawi się termostat w Supli, bo wtedy lokalne urządzenie musi znać skorygowaną temperaturę. Tylko pytanie czy taka korkekta powinna być ustawiana w cloud, czy też w konfiguracji urządzenia?
Także myślę, że problem korekty temperatury będzie rozwiązany. Prawdopodobnei "w tym roku" (viewtopic.php?p=91834#p91834 :) )
Proszę mi się tu supla cloudem nie zasłaniać. Zrobiłeś obsługę OLED-a? Zrobiłeś :) No to teraz to dokończ wprowadzając lokalną korektę wskazań :)
Jak ktoś używa OLED ustawi sobie korektę lokalnie i nie będzie używał korekty w cloud, jak ktoś nie używa OLED-a będzie sobie korygował w cloudzie :)
No i to wszystko co miałem w tym temacie do powiedzenia, tak więc do roboty :D Czekamy w GUI-Generic :)
jak się rozpędzać to na całego .... i harmonogram tygodniowy :) :) :) @klew - ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Elektryk Szczecin
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 03, 2020 11:14 pm

To prawda ale kanał dedykowany pod stacje meteo tak samo ma swoje plusy

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

YoMan pisze: pt mar 12, 2021 4:39 pm
jak się rozpędzać to na całego .... i harmonogram tygodniowy :) :) :) @klew - ;)
Harmonogram i tak wymaga dostępu do sieci, bo potrzebny jest czas, a nie widziałem aby ktoś tutaj sobie RTC z baterią instalował ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: pt mar 12, 2021 6:04 pm Harmonogram i tak wymaga dostępu do sieci, bo potrzebny jest czas, a nie widziałem aby ktoś tutaj sobie RTC z baterią instalował ;)
No to potrzymaj piwo... :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2268
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Goral64 pisze: pt mar 12, 2021 6:05 pm
klew pisze: pt mar 12, 2021 6:04 pm Harmonogram i tak wymaga dostępu do sieci, bo potrzebny jest czas, a nie widziałem aby ktoś tutaj sobie RTC z baterią instalował ;)
No to potrzymaj piwo... :D
Wasze dyskusję wywołują u mnie uśmiech po dzisiejszym ciężkim dniu ... ;) <pifko> dla Was
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2268
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klew pisze: pt mar 12, 2021 6:04 pm
YoMan pisze: pt mar 12, 2021 4:39 pm
jak się rozpędzać to na całego .... i harmonogram tygodniowy :) :) :) @klew - ;)
Harmonogram i tak wymaga dostępu do sieci, bo potrzebny jest czas, a nie widziałem aby ktoś tutaj sobie RTC z baterią instalował ;)
Ale po co odłączać się od sieci. Niech sobie pobiera czas z sieci i synchronizuje z lokalnym. (Chyba że esp w ogóle nie ma własnego zegara).Tylko teraz ciężko zrealizować harmonogram bo zostają sceny, którym niestety nie dowierzam (sory @fracz) aczkolwiek dwa starsze GUIe chodzą jako termostaty i tylko raz się przycięły (na 6mies).

Póki nie ma kanału termostatu to można by ogarniać lokalnie i tylko czas pobierać. Przypuszczam (i rozumiem) jednak ze wobec zapowiadanego kanału termostatu w cloudzie nikomu się nie chce tego rozwijać.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

YoMan pisze: pt mar 12, 2021 7:06 pm Póki nie ma kanału termostatu to można by ogarniać lokalnie i tylko czas pobierać. Przypuszczam (i rozumiem) jednak ze wobec zapowiadanego kanału termostatu w cloudzie nikomu się nie chce tego rozwijać.
Kanał dla termostatu to jedno, ale termostat powinien działać niezależnie od dostępu do clouda.
Dlatego ja czekam na termostat od ZAMEL-a a ZAMEL nie wrzuci go na rynek, dopóki Supla nie zagwarantuje mu obsługi w cloudzie i w apce ;)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli jest sieć, c to można używać istniejących harmonogramów z cloud. Chyba że masz na myśli termostat ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: pt mar 12, 2021 8:29 pm Jeśli jest sieć, c to można używać istniejących harmonogramów z cloud. Chyba że masz na myśli termostat ;)
No w tym przypadku chodzi mi o typowy termostat, a nie przekaźnik sterowany harmonogramem, który chyba aktualnie nie potrafi zadziałać w zależności od wartości innego czujnika (szczerze mówiąc harmonogramy używam tylko do światła i to w oparciu o wschód-zachód słońca oraz o czas, wiec nie do końca go chyba poznałem)?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”