GUI-Generic Builder (online)

tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Goral64 pisze: pt sie 06, 2021 5:01 pm
tomkowski pisze: pt sie 06, 2021 11:30 am Bez włączonego paska:
1.jpg

Z paskiem:
2.jpg
Na czym to przeglądasz? Normalnie czy z paskiem czy bez, jest spory margines od góry strony.
GGB.jpg
Chrome. W Egde (Chromium) wygląda identycznie.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Goral64 pisze: śr sie 04, 2021 10:12 pm Dodałem na razie tyle plus link do tutoriala wideo. [...]
Witam,
fajnie, że znalazło się miejsce na odnośnik do poradnika. Mam małą uwagę. Z tego co widzę, po kliknięciu w napis, jesteśmy odsyłani do filmu, który już trwa. Podejrzewam, że został umieszczony tam link widoczny na pasku przeglądarki podczas oglądania filmu. Link odsyłający do filmu od 0:00 można pobrać klikając prawym przyciskiem myszy na film i wybierając odpowiednią pozycję. Link powinien wygladać jakoś tak: https://youtu.be/LAVQ5QERLCk (pobrany przed chwilą). Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na film możemy znaleźć jeszcze jedną opcję "Kopij adres URL bieżącego momentu". Umożliwia to skopiowanie odnośnika do konkretnego momentu w filmie, np. https://youtu.be/LAVQ5QERLCk?t=170.

Bardzo przydatną informacją są parametry wgrywania - dziękuję.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

jaku2k pisze: pn sie 09, 2021 11:25 am Witam,
fajnie, że znalazło się miejsce na odnośnik do poradnika. Mam małą uwagę. Z tego co widzę, po kliknięciu w napis, jesteśmy odsyłani do filmu, który już trwa. Podejrzewam, że został umieszczony tam link widoczny na pasku przeglądarki podczas oglądania filmu. Link odsyłający do filmu od 0:00 można pobrać klikając prawym przyciskiem myszy na film i wybierając odpowiednią pozycję. Link powinien wygladać jakoś tak: https://youtu.be/LAVQ5QERLCk (pobrany przed chwilą). Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na film możemy znaleźć jeszcze jedną opcję "Kopij adres URL bieżącego momentu". Umożliwia to skopiowanie odnośnika do konkretnego momentu w filmie, np. https://youtu.be/LAVQ5QERLCk?t=170.
Wybaczam Ci brak wiary w moją wiedzę na temat udostępniania linków do filmów na YT z możliwym parametrem, od którego momentu ma się zacząć odtwarzanie :) Zastosowane linki są bezparametrowe, tylko chyba YT dla zalogowanych użytkowników przechowuje informację, w którym momencie użytkownik przerwał oglądanie danego filmu i po wejściu na stronę odtwarzania filmu automagicznie ustawia się na tym momencie. Aby temu zaradzić trzeba by było dodać miejsce startu filmu na t=0. Przy następnej wersji to uwzględnię.
jaku2k pisze: pn sie 09, 2021 11:25 am Bardzo przydatną informacją są parametry wgrywania - dziękuję.
Proszę.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Dawno nie było statystyk Buildera, więc podrzucam :)
Łącznie Builder skompilował 1103 + 2992 = 4095 razy GUI Generic a pobrano łącznie 1579 + 4797 = 6376 razy skompilowane firmware GUI Generic.
Pierwszy składnik to ilość ze starego serwera a drugi składnik to ilość z nowego serwera.
Stary serwer od 25 lutego do 5 kwietnia.

Przypominam, że na stronie Buildera jest przycisk, którym można dokonać darowizny aby wesprzeć autorów w dalszym rozwoju GUI Generic i Buildera Online.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 613
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

W filmiku około 6:20 jest "jeżeli widzimy takie wzorki..." To ja bym tam dodał że pewnie tx i RX trzeba podłączyc odwrotnie ;)
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Taka mała sugestia która przyszła mi do głowy.

Gosund SP111. Moduł mierzy zużycie prądu urządzeń za modułem. W wynikach nie uwzględnia sam swojego zużycia. Może warto byłoby dodać opcję do wyboru w której do końcowego pomiaru dodaje to co sam zużył. Zrobiłem próby dwoma miernikami i dla załączonego przekaźnika jest to 1.2W, a dla wyłączonego 0.4W. Można by to przyjąć jako wartości stałe. Wtedy byśmy mieli realne wartości zużycia.

Takie samo coś można by zastosować w innych rozwiązaniach.
Obrazek
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Duch__ pisze: czw sie 12, 2021 5:00 am Taka mała sugestia która przyszła mi do głowy.

Gosund SP111. Moduł mierzy zużycie prądu urządzeń za modułem. W wynikach nie uwzględnia sam swojego zużycia. Może warto byłoby dodać opcję do wyboru w której do końcowego pomiaru dodaje to co sam zużył. Zrobiłem próby dwoma miernikami i dla załączonego przekaźnika jest to 1.2W, a dla wyłączonego 0.4W. Można by to przyjąć jako wartości stałe. Wtedy byśmy mieli realne wartości zużycia.

Takie samo coś można by zastosować w innych rozwiązaniach.
Wydaje mi się, że właśnie tak jest. Tylko gdy przekaźnik jest wyłączony to zużycia jest zliczane ale nie wysyłane do clouda, dopiero zostanie wysłane po włączeniu przekaźnika.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Potwierdzam.
Tak to działa, gdyż kiedyś tak właśnie chcieliśmy.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Nie przypominam sobie, żebym coś takiego robił w builderze...
Naprawdę tak trudno odróżnić GUI Generic od Buildera Online?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Goral64 pisze: czw sie 12, 2021 5:33 am Nie przypominam sobie, żebym coś takiego robił w builderze...
Naprawdę tak trudno odróżnić GUI Generic od Buildera Online?
Musisz zamknąć ten temat :P bo innego rozwiązania nie ma :D Albo temat zmienić np. na linka?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”