GUI-Generic Builder (online)

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Dodałem na razie tyle plus link do tutoriala wideo.
SPIFlashConfig.jpg
SPIFlashConfig.jpg (41.3 KiB) Przejrzano 793 razy
Duch__ pisze: śr sie 04, 2021 9:21 pm Dodatkowo pomyśl o podstawowych plikach z gotowymi binarkami. Wybrałem "fabrycznego" Yunshana. Od 5 minut czekam aż wygeneruje plik, a sądzę że w tym wypadku mógłby orazu odpowiadać gotową binarką przygotowaną wcześniej. Te oczekiwanie jest strasznie zniechęcające. Dla "przeklikujących"możliwe opcje niech się kompiluje, ale podstawowe fukcionalności powinny być dostępne od zaraz.
Ideą Buildera jest jego uniwersalność, ale także kompilacja na życzenie, nawet prostych kombinacji lub gotowych płytek. Właśnie po to, żeby @krycha88 nie musiał sam generować i udostępniać użytkownikom gotowych binarek pod co się da po każdej zmianie w GUI Generic.
Po każdej zmianie wersji GUI Generic, Buildera czy ESP Boards wszystko co wybierze użytkownik generuje się od nowa, ale tylko za pierwszym razem. Każdy następny użytkownik pobiera już skompilowany przez pierwszego użytkownika i tak do zmiany wersji.
Tak więc pierwszy chętny musi swoje odczekać, następni maja już łatwiej. A na serwerze czekają gotowe binarki w zależności od potrzeb wygenerowanych przez użytkowników.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Dalej pomarudzę. Nie da się by serwer sam w wolnych chwilach komplikował jakieś kombinacje? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Wszystko super pięknie ładnie śmiga.

Takie mi się nasunęło pytanie.. Jak zrobić hard reset jakiegokolwiek urządzenie wykluczając reflash. ?
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Goral64 pisze: śr sie 04, 2021 10:12 pm Po każdej zmianie wersji GUI Generic, Buildera czy ESP Boards wszystko co wybierze użytkownik generuje się od nowa, ale tylko za pierwszym razem. Każdy następny użytkownik pobiera już skompilowany przez pierwszego użytkownika i tak do zmiany wersji.
Tak więc pierwszy chętny musi swoje odczekać, następni maja już łatwiej. A na serwerze czekają gotowe binarki w zależności od potrzeb wygenerowanych przez użytkowników.
Czy jesteś wstanie podać które płytki mają już wygenerowane gotowe biny? :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klimasstudio pisze: śr sie 04, 2021 11:30 pm Takie mi się nasunęło pytanie.. Jak zrobić hard reset jakiegokolwiek urządzenie wykluczając reflash. ?
Jeżeli masz dostęp do urządzenia to masz opcję przywracania ustawień fabrycznych.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Duch__ pisze: śr sie 04, 2021 11:23 pm Dalej pomarudzę. Nie da się by serwer sam w wolnych chwilach komplikował jakieś kombinacje? ;)
Tylko po co? Naprawdę te niecałe 3 minuty oczekiwania przez pierwszego chętnego są aż tak wielkim problemem? Nie sądzę.
krycha88 pisze: czw sie 05, 2021 5:15 am Czy jesteś wstanie podać które płytki mają już wygenerowane gotowe biny? :)
Pewnie można by było gdzieś prowadzić taki rejestr i listować wykaz gotowych binarek do pobrania bez oczekiwania na pierwszą kompilację, jednak wg mnie użytkownik przychodzi do Buildera po konkretną binarkę pod swoje potrzeby, a nie po to co zastanie już wygenerowanego, żeby zaoszczędzić 2 minuty oczekiwania na wygenerowanie własnej kombinacji czy płytki.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

To chociaż przy generowaniu powinien być jakiś "Please wait, proszę czekać, może to zająć około 3 minuty", albo najlepiej szacowany pozostały czas.

Patrz na to z pozycji osoby która robi to pierwszy raz. Kręcone się długo kółko nic nam nie mówi ile to jeszcze potrwa i odruchowo odświeża stronę i zaczyna od nowa. Patrz na użytkownika końcowego.
Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Goral64 pisze: czw sie 05, 2021 6:06 am Pewnie można by było gdzieś prowadzić taki rejestr i listować wykaz gotowych binarek do pobrania bez oczekiwania na pierwszą kompilację, jednak wg mnie użytkownik przychodzi do Buildera po konkretną binarkę pod swoje potrzeby, a nie po to co zastanie już wygenerowanego, żeby zaoszczędzić 2 minuty oczekiwania na wygenerowanie własnej kombinacji czy płytki.
Mam wrażenie, że nie do końca coś działa zgodnie z założeniem :)

Z rana wygenerowałem sobie soft dla YUNSHAN, czas oczekiwania około 3 min kolejne wygenerowanie trwało błyskawicznie. Po jakiejś godzenie wygenerowanie softu dla YUNSHAN znowu trwa 3 min.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Duch__ pisze: czw sie 05, 2021 6:14 am To chociaż przy generowaniu powinien być jakiś "Please wait, proszę czekać, może to zająć około 3 minuty", albo najlepiej szacowany pozostały czas.

Patrz na to z pozycji osoby która robi to pierwszy raz. Kręcone się długo kółko nic nam nie mówi ile to jeszcze potrwa i odruchowo odświeża stronę i zaczyna od nowa. Patrz na użytkownika końcowego.
To akurat jest w planach.
krycha88 pisze: czw sie 05, 2021 6:21 am Z rana wygenerowałem sobie soft dla YUNSHAN, czas oczekiwania około 3 min kolejne wygenerowanie trwało błyskawicznie. Po jakiejś godzenie wygenerowanie softu dla YUNSHAN znowu trwa 3 min.
Sprawdziłem przed chwilą, czekałem kilkanaście sekund na YUNSHAN.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Dodam, że w wersji testowej GUI Generatora każda binarka zawsze jest generowana od nowa.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”