GUI-Generic Builder (online)

mickarp
Posty: 56
Rejestracja: śr maja 27, 2020 2:33 pm

krycha88 pisze: sob cze 05, 2021 5:36 am
Może podajcie więcej informacji bo napisanie, że się usuwa to nic mi nie mówi. Podajcie z jakimi parametrami wygrywacie soft, co dodajecie w GUI, najlepiej jak byście podłączyli takiego wamosa do komputera i złapali moment kiedy urządzenie tak się zachowuje i co wtedy wyświetla na serial monitorze. Uwierzcie, że więcej niż 2 osoby używają tego softu ;)
Jeśli chodzi o konfiguracje to u mnie tak jak na powyższym screenie z różnicą- 2x esp8266, 2x esp8285. Nie jestem w stanie wychwycić momentu zerowania tych dwóch rzeczy. Dodam, że kasują się tylko te dwie funkcje- reszta funkcji działa.
Też używam kilki urządzeń i te wcześniej generowane są ok.

Sprawdzę jeszcze to o czym piszesz z tym czyszczeniem i oczywiście dam znać.

Poczekam jeszcze na rozwiązanie problemu z błędną kompilacją w Builderze ;)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

krycha88 pisze: czw cze 03, 2021 6:18 pm @Goral64 sprawdzisz czemu tak się dzieje? ;)
Dopiero co wróciłem i mam dostęp do kompa. Postaram się to sprawdzić jeszcze dzisiaj.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Jeśli nie byłoby problemu, to poproszę o informację bardziej szczegółową odnośnie także czasu wygenerowania firmware, żebym mógł w logach sprawdzić co mogło pójść nie tak.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
WOMA
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 29, 2020 8:26 pm

U mnie ostatnio zbudowana konfiguracja builderem online:
Płytka: Generic ESP8266 Module
Pamięć FLASH: 1MB (FS:64KB OTA:~470KB)
Częstotliwość procesora 160 MHz
Konfiguracja (LED, Config)
Aktualizacja przez WWW
Dostępne GUI podczas pracy modułu
Sensor DS18B20
Sensor BME280
Sensor BMP280

Po wgraniu na Wemos D1 Mini przy użyciu PyFlasher rozgłasza sieć Supla.
Po połączeniu do mojej sieci i restarcie łączy się prawidłowo, ale nadal rozgłasza sieć Supla. Po pewnym czasie rozłącza się od sieci i nie łączy się z powrotem. W tym czasie cały czas rozgłasza swoją sieć. Po restarcie ponownie łączy się do mojej sieci (sieć Supla jest nadal rozgłaszana).

Plik: GUI-Generic.v2.2.17.m1M64.fCPU160.bin generowany 23 maja 2021 o godz. 22.15
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Dzięki. Chodziło mi o przypadki związane z podejrzeniem nieprawidłowego działania Buildera, czyli np. wybranie innej płytki niż zwrócona nazwa pliku albo brak jakichś opcji w firmware, które zostały wybrane w Builderze.
Chodzi o pliki wygenerowane od dzisiaj od godziny 23.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Generowałem że 2-3h temu Sonoff 4ch.
Wybrałem tylko rodzaj płytki. Żadnych więcej zmian. Robiłem to dwa razy. Za każdym razem zwraca plik trigger 3ch/1M/160 czy jakoś tak:-)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

tomkowski pisze: ndz cze 06, 2021 10:34 pm Generowałem że 2-3h temu Sonoff 4ch.
Wybrałem tylko rodzaj płytki. Żadnych więcej zmian. Robiłem to dwa razy. Za każdym razem zwraca plik trigger 3ch/1M/160 czy jakoś tak:-)
Dziwne. To dzieje się w kilku przypadkach bliźniaczych ustawień dla płytek. GUI Generic ma dla nich ten sam komplet ustawień a tylko różnią się nazwą. Builder wykorzystuje ostatnią użytą nazwę, zamiast wybranej. Pracuję nad tym jak zrobić, żeby nazwy były dokładnie takie jak wybrane przy ustawieniu generowania.
Aktualnie dotyczy to:
SONOFF TOUCH i Minitiger 1 Gang Switch
SONOFF TOUCH DUAL i Minitiger 2 Gang Switch
SONOFF TOUCH TRIPLE i Minitiger 3 Gang Switch

Jednak SONOFF 4CH nie jest z niczym zdublowany...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Goral64 pisze: pn cze 07, 2021 6:45 am
tomkowski pisze: ndz cze 06, 2021 10:34 pm Generowałem że 2-3h temu Sonoff 4ch.
Wybrałem tylko rodzaj płytki. Żadnych więcej zmian. Robiłem to dwa razy. Za każdym razem zwraca plik trigger 3ch/1M/160 czy jakoś tak:-)
Dziwne. To dzieje się w kilku przypadkach bliźniaczych ustawień dla płytek. GUI Generic ma dla nich ten sam komplet ustawień a tylko różnią się nazwą. Builder wykorzystuje ostatnią użytą nazwę, zamiast wybranej. Pracuję nad tym jak zrobić, żeby nazwy były dokładnie takie jak wybrane przy ustawieniu generowania.
Aktualnie dotyczy to:
SONOFF TOUCH i Minitiger 1 Gang Switch
SONOFF TOUCH DUAL i Minitiger 2 Gang Switch
SONOFF TOUCH TRIPLE i Minitiger 3 Gang Switch

Jednak SONOFF 4CH nie jest z niczym zdublowany...
to może lepiej nadam unikalne numery dla tych płytek i będzie po problemie? :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

krycha88 pisze: pn cze 07, 2021 7:02 am to może lepiej nadam unikalne numery dla tych płytek i będzie po problemie? :)
Pewnie tak, o ile nie zabierze Ci to cennych bajtów z firmware. Bo póki co Builder nie ma takich ograniczeń co do zasobów :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Goral64 pisze: pn cze 07, 2021 10:38 am
krycha88 pisze: pn cze 07, 2021 7:02 am to może lepiej nadam unikalne numery dla tych płytek i będzie po problemie? :)
Pewnie tak, o ile nie zabierze Ci to cennych bajtów z firmware. Bo póki co Builder nie ma takich ograniczeń co do zasobów :)
Przerobię to tylko teraz mam zupełny brak czasu :)

Mnie bardziej dziwił problem:
viewtopic.php?p=98140#p98140
dzisiaj dla takich ustawień generuje się już poprawna nazwa, a wtedy generowała się nazwa szablonu.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Zablokowany

Wróć do „GUI Generic”