Problem z shelly

local
Posty: 491
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

@krycha88: Czy GUI Generic można ustawić dla Shelly 2.5 ?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
vajera
Posty: 392
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

u mnie zadziałał na szablonie Shelly 2
local
Posty: 491
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Działają oba przełączniki i przekaźniki ?
Aktualnie mam wgrany soft InCan Easy i działa tylko jeden przełącznik.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
vajera
Posty: 392
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

drugiego nie testowałem...tam każdy wymaga chyba oddzielnego zasilania
tomekj
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:43 pm

Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę (przynajmniej u mnie zadziało :) ) otóż miałem skonfigurowane wejście w tryb serwisowy na GPIO5 więc zmieniłem na GPIO0,
dodatkowo:
- bez wewnętrznego pull-up
- bez odwróconej logiki
- Reakcja na ZWOLNIENIE
- Akcja PRZEŁĄCZ

Po tych zabiegach zacisk SW reaguje prawidłowo.
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

tomekj pisze: czw kwie 08, 2021 8:40 pm Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę (przynajmniej u mnie zadziało :) ) otóż miałem skonfigurowane wejście w tryb serwisowy na GPIO5 więc zmieniłem na GPIO0,
dodatkowo:
- bez wewnętrznego pull-up
- bez odwróconej logiki
- Reakcja na ZWOLNIENIE
- Akcja PRZEŁĄCZ

Po tych zabiegach zacisk SW reaguje prawidłowo.
czy przy takich ustawieniach przycisk reaguje Ci na zwolnienie?
https://gui-generic-builder.supla.io/
tomekj
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:43 pm

krycha88 pisze: pt kwie 09, 2021 7:16 am
tomekj pisze: czw kwie 08, 2021 8:40 pm Wydaje mi się, że znalazłem przyczynę (przynajmniej u mnie zadziało :) ) otóż miałem skonfigurowane wejście w tryb serwisowy na GPIO5 więc zmieniłem na GPIO0,
dodatkowo:
- bez wewnętrznego pull-up
- bez odwróconej logiki
- Reakcja na ZWOLNIENIE
- Akcja PRZEŁĄCZ

Po tych zabiegach zacisk SW reaguje prawidłowo.
czy przy takich ustawieniach przycisk reaguje Ci na zwolnienie?
Wyjaśnij mi proszę, co w ogóle oznacza ten termin "ZWOLNIENIE", bo mam tak ustawione ale nie wiem do końca co ma się dziać.
U mnie jest efekt taki, że po naciśnięciu przycisku przekaźnik "trzyma" zadany czas np. 4 sek (tak jak to ustawiłem w cloud.supla i tak jak reaguje z polecenia z aplikacji). Po zmianie na inne wartości a aplikacji było nadal 4 sek. a przełącznik tylko dawał impuls na czas trzymania przycisku lub w cale nie działał - kwestia ustawień.

Korzystając z okazji nadal walczę z ustawieniami dla bramy/furtki, bo na zaciskach GPIO5 (SW i "-" nie reaguje na czujnik położenia bramy dla kontaktronu) - przy wyborze GPIO3 lub GPIO1 wszystko jest ok - może jakaś wskazówka?
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

tomekj pisze: pt kwie 09, 2021 8:58 am Wyjaśnij mi proszę, co w ogóle oznacza ten termin "ZWOLNIENIE", bo mam tak ustawione ale nie wiem do końca co ma się dziać.
U mnie jest efekt taki, że po naciśnięciu przycisku przekaźnik "trzyma" zadany czas np. 4 sek (tak jak to ustawiłem w cloud.supla i tak jak reaguje z polecenia z aplikacji). Po zmianie na inne wartości a aplikacji było nadal 4 sek. a przełącznik tylko dawał impuls na czas trzymania przycisku lub w cale nie działał - kwestia ustawień.
Jak masz ustawioną reakcję na przycisk na zwolnienie a przycisk reaguje od razu po naciśnięciu przycisku to znaczy, że działa odwrotnie i wtedy możesz w konfiguracji odwrócić logikę i będzie poprawnie.
https://gui-generic-builder.supla.io/
tomekj
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:43 pm

krycha88 pisze: pt kwie 09, 2021 8:00 pm
tomekj pisze: pt kwie 09, 2021 8:58 am Wyjaśnij mi proszę, co w ogóle oznacza ten termin "ZWOLNIENIE", bo mam tak ustawione ale nie wiem do końca co ma się dziać.
U mnie jest efekt taki, że po naciśnięciu przycisku przekaźnik "trzyma" zadany czas np. 4 sek (tak jak to ustawiłem w cloud.supla i tak jak reaguje z polecenia z aplikacji). Po zmianie na inne wartości a aplikacji było nadal 4 sek. a przełącznik tylko dawał impuls na czas trzymania przycisku lub w cale nie działał - kwestia ustawień.
Jak masz ustawioną reakcję na przycisk na zwolnienie a przycisk reaguje od razu po naciśnięciu przycisku to znaczy, że działa odwrotnie i wtedy możesz w konfiguracji odwrócić logikę i będzie poprawnie.
Wszystko jasne - teraz rozumiem na czym polegają te stany - wszystko działa poprawnie
tomekj
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:43 pm

Czy mogę liczyć na jakaś informację / wskazówkę na temat wcześniej poruszony: na zaciskach GPIO5 czyli SW i L nie reaguje na czujnik położenia bramy dla kontaktronu. Czy musi być podłączone np. SW i GND?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”