Warunkowanie

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

rochowiak86 pisze: pt paź 15, 2021 12:58 pm Witam. Czy jest jakaś opcja na zmianę warunkowania przez aplikację step +/-. Jakiś virtualny przełącznik albo coś.
Lepiej poczekać na oficjalną obsługę termostatów :P

Ewentualnie jakiś "uniwersalny kanał wejścia" by się przydał po stronie serwera.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

klew pisze: pt paź 15, 2021 1:21 pm
rochowiak86 pisze: pt paź 15, 2021 12:58 pm Witam. Czy jest jakaś opcja na zmianę warunkowania przez aplikację step +/-. Jakiś virtualny przełącznik albo coś.
Lepiej poczekać na oficjalną obsługę termostatów :P

Ewentualnie jakiś "uniwersalny kanał wejścia" by się przydał po stronie serwera.
Od 4 lat czekam na termostat i już zrezygnowałem. Za oknem zimno i trzeba wziąć sprawy we własne ręce 😂 w sumie to nawet nie wiadomo za bardzo jak ten oficjalny termostat będzie wyglądał. Nie chcę mieć w każdym pomieszczeniu ESP bo to zaśmieca sieć, no i po co jak jeden może zrobić robotę. Tak jak jest teraz w GUI dzięki koledze krycha88 jeśli dobrze pamiętam jest ok tylko brakuje sterowania przez apke. Chodzi o żonę żeby mi gitary nie zawracała że tu za ciepło tam za zimno a tak by mogła zmienić sama. Sprzętowo to sobie radzę ale z oprogramowaniem to trochę gorzej, wiem że są wirtualne przełączniki ale nie mam pojęcia jak to wykorzystać 🤣. Chyba będzie trzeba się odezwać do elemaya bo jego termostat jest ok tylko ja potrzebuję 6 w jednym bez bajerów typu OLED.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Termostat będzie, ale jeszcze trochę trzeba poczekać. Z przewidywaniem terminów i czasu pracy u mnie nie jest najlepiej, ale wydaje mi się, że gdzieś w najbliższą zimę powinnno to być dostępne.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

klew pisze: pt paź 15, 2021 3:29 pm Termostat będzie, ale jeszcze trochę trzeba poczekać. Z przewidywaniem terminów i czasu pracy u mnie nie jest najlepiej, ale wydaje mi się, że gdzieś w najbliższą zimę powinnno to być dostępne.

Znam to, zajmuje się mechaniką i też nieraz mam problem. Później siedzę we warsztacie po nocach żeby nadrobić.
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Aby nie zaśmiecać z nowym tematem zapytam tutaj.
Mam 3 przekaźniki - fizycznie podłączone diody LED. Chciałbym aby te diody wskazywały poziom temperatury czyli warunek włączenia przekaźnika względem temperatury
Ma to wyglądać tak
1 poziom powyżej 60 stopni .
2 poziom w widełkach 40- 60 stopni.
3 poziom poniżej 40 stopni.
Zależy mi aby w jednym czasie świeciła tylko jedna LED . A to dlatego że mam LED RGB czyli każdy zakres to inna temperatura.
Z pozycjami 1 i 3 nie ma problemu działa jak potrzebuje. Problem pojawia się przy opcji nr 2.
Gdy np wybiorę GRZANIE i na starcie mam niższą temperaturę od 40 to oczywiście działa do momentu dojścia to temperatury 60. Problem jest taki że jak przekroczy to wlaczy się dopiero po ochłodzeniu poniżej 40 stopni. Zalezy mi by przekaźnik był zawsze włączony w tych widełkach czyli 40-60.
Można jakoś to rozwiązać ?
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

Pico pisze: wt gru 07, 2021 7:36 pm Aby nie zaśmiecać z nowym tematem zapytam tutaj.
Mam 3 przekaźniki - fizycznie podłączone diody LED. Chciałbym aby te diody wskazywały poziom temperatury czyli warunek włączenia przekaźnika względem temperatury
Ma to wyglądać tak
1 poziom powyżej 60 stopni .
2 poziom w widełkach 40- 60 stopni.
3 poziom poniżej 40 stopni.
Zależy mi aby w jednym czasie świeciła tylko jedna LED . A to dlatego że mam LED RGB czyli każdy zakres to inna temperatura.
Z pozycjami 1 i 3 nie ma problemu działa jak potrzebuje. Problem pojawia się przy opcji nr 2.
Gdy np wybiorę GRZANIE i na starcie mam niższą temperaturę od 40 to oczywiście działa do momentu dojścia to temperatury 60. Problem jest taki że jak przekroczy to wlaczy się dopiero po ochłodzeniu poniżej 40 stopni. Zalezy mi by przekaźnik był zawsze włączony w tych widełkach czyli 40-60.
Można jakoś to rozwiązać ?
A może ten 40-60 ustaw na chłodzenie
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Ustawione na 60/60 ogrzewanie i jest gites
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Witam pytanie za 100 punktów, czy w warunkowaniu można dorzucić opcję resetowania modułu przy braku odczytu z ds18b20? Układu z generic używam od czasu pojawienia się warunkowania jako termostatu do bojlera i jest ok. Tylko od czasu do czasu mam błąd odczytu z ds no i przy okazji zimną wodę w bojlerze.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

hyskil pisze: wt lut 22, 2022 4:56 pm Witam pytanie za 100 punktów, czy w warunkowaniu można dorzucić opcję resetowania modułu przy braku odczytu z ds18b20? Układu z generic używam od czasu pojawienia się warunkowania jako termostatu do bojlera i jest ok. Tylko od czasu do czasu mam błąd odczytu z ds no i przy okazji zimną wodę w bojlerze.
Wydaje mi się, że lepiej poprawić pomiar DS niż próbować rozwiązać problem po przez "drutowanie" :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Wiem że są tematy jak to zrobić, więc rezystor zmniejszyłem do 1.2 k. Trochę lepiej ale nadal raz na jakiś czas błąd jest. Układ oparty na wemosie zasilany przetwornicą hi-link dolutowalem dodatkowe kondensatory po stronie 5v. Ale nadal problem jest. Co mogę jeszcze zrobić. Wcześnie miałem sonoff tylko na innym sofcie i tam problem nie występował, tylko tam nie miałem oleda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”