Warunkowanie

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8281
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

hyskil pisze: ndz mar 28, 2021 8:52 pm Potwierdzam jest to pewien plus. Nie wszyscy mają zapasowy na wymianę. Problem będzie jeśli się zapomni wyłączyć. No ale " bawiłem" się termostatem kolegi elmaya i tam był tryb ręczny i automatyczny. W ręcznym jak sama nazwa mówi to użytkownik decydował kiedy wyłączyć grzałkę. Reasumując wydaje się być sensownym że działa ten układ z palca
Już to było kilka razy pisane, ale powtórzę ;) "warunkowanie" to nie termostat.

Termostat będzie, ale trzeba jeszcze na niego trochę poczekać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Patryk
Posty: 2692
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

krycha88 pisze: ndz mar 28, 2021 6:12 pm
Patryk pisze: ndz mar 28, 2021 9:52 am Po odkomentowaniu:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... onfig.h#L4
sypie mi błędami podczas własnej kompilacji w Arduino IDE.
poprawiłem
Dzięki.
Ps.
Po wyborze "modułu" z szablonu płytek, naciśnięcie "ZAPISZ" powoduje "Restart modułu"
Dane się nie zapisują ( już kiedyś tak było ).
Na v1.8.5 to samo ( GUI-Generic Builder (online) ).
krycha88
Posty: 5197
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Patryk pisze: pn mar 29, 2021 4:40 am Dzięki.
Ps.
Po wyborze "modułu" z szablonu płytek, naciśnięcie "ZAPISZ" powoduje "Restart modułu"
Dane się nie zapisują ( już kiedyś tak było ).
Na v1.8.5 to samo ( GUI-Generic Builder (online) ).
Poprawione :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

klew pisze: ndz mar 28, 2021 9:15 pm
hyskil pisze: ndz mar 28, 2021 8:52 pm Potwierdzam jest to pewien plus. Nie wszyscy mają zapasowy na wymianę. Problem będzie jeśli się zapomni wyłączyć. No ale " bawiłem" się termostatem kolegi elmaya i tam był tryb ręczny i automatyczny. W ręcznym jak sama nazwa mówi to użytkownik decydował kiedy wyłączyć grzałkę. Reasumując wydaje się być sensownym że działa ten układ z palca
Już to było kilka razy pisane, ale powtórzę ;) "warunkowanie" to nie termostat.

Termostat będzie, ale trzeba jeszcze na niego trochę poczekać.
Tak wiem dlatego napisałem, że przyjmuje że tak ma być. I czekam na termostat z utęsknieniem, w tym momencie jestem zadowolony :D z tego co jest. Korzystam ze skryptów, a warunkowanie czuwa nad tym, żeby nie było zgrzytu przy braku neta.
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Ps. jestem pod wrażeniem ile musicie wkładać cierpliwości w to co robicie. Że spełniacie prawie każdą zachciankę przecietneg Kowalskiego takiego jak ja.
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Ok to jeszcze jedno pytanie z innej beczki, poczytałem wątek o warunkowaniu- rozjaśniło mi to trochę temat. Wyczytałem tam o możliwości dodania warunkowania dla licznika powiedzmy energii. Czy są jakieś szanse na taką funkcjonalność? Pytam bo taki temat widziałem, że przewija się na forum.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8281
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

hyskil pisze: pn mar 29, 2021 10:27 am Ok to jeszcze jedno pytanie z innej beczki, poczytałem wątek o warunkowaniu- rozjaśniło mi to trochę temat. Wyczytałem tam o możliwości dodania warunkowania dla licznika powiedzmy energii. Czy są jakieś szanse na taką funkcjonalność? Pytam bo taki temat widziałem, że przewija się na forum.
Napisz co konkretnie chciałbyś mieć
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Mam fotowoltaikę i chciałbym żeby po przekroczeniu pewnej wartości mocy oddawanej załączała się właśnie grzałka. Lub po przekroczeniu pewnej wartości napięcia sieci bo to u mnie też jest problemem.
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Szkoda po stronie clouda czegoś takiego nie ma, czytałem już jakiś czas temu że w planach na przyszłość coś takiego mogłoby się pojawić. Wdrożyłbym to do mojego MEW-01
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8281
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

hyskil pisze: pn mar 29, 2021 12:37 pm Mam fotowoltaikę i chciałbym żeby po przekroczeniu pewnej wartości mocy oddawanej załączała się właśnie grzałka. Lub po przekroczeniu pewnej wartości napięcia sieci bo to u mnie też jest problemem.
Jakim układem chcesz mierzyć produkcję z fotowoltaiki?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”