Warunkowanie

hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Witam
Na wstępie- jestem pełen podziwu dla twórców i każdego choć kawałek swojej cegiełki dokłada w rozwój oprogramowania- szacunek.
Ale do rzeczy.

Otóż mam wrzuconego generic gui wersję 1.4... wykorzystuję mój układ jako sterowanie grzałki bojlera. Wiem że na forum wałkowane było rozłączanie się ds18b20, dobór rezystora itd. Jeśli chodzi o konfigurację to mam 1 gpio pod 1wire i jeden przekaźnik wykorzystujący warunkowanie. Służy to jako zabezpieczenie przy braku neta, bo jako termostat pracują skrypty fracz. Mój problem polega na tym że niekiedy nie jest odczytywany ds18b20, dodam że układ pracował jako termostat tylko w sumie z innym wemosem zmieniłem na wersję pro dla zewnętrznej anteny. I dalej w momencie braku odczytu z czujnika jego wartość wynosi -273 i co się dzieje załącza mi grzałkę. Jest szansa na poprawę tego wydaję mi się błędu. Na sofcie elmaya blokowało termostat a tu wygląda na to że wg warunkowania temp jest za niską więc włącza grzałkę. Dodam że zmieniłem soft na generic bo na wemosie pro nijak nie działał OLED nie wiem czemu na wersji wemos D1 mini wszystko działało.
Na górę
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Warunkowanie przy braku dostępnych odczytów będzie poprawnione w bibliotece.
Planuję to poprawić jeszcze w tym miesiącu.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krystianp
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 15, 2021 12:37 pm

Witam, mam podłączone kilka czujników ds18b20 przykładowo mam je nazwane Cz1 i Cz2. Jak przypisać warunkowanie np Cz1 do przekaźnika 1 a Cz2 do przekaźnika 2 itd. Obecnie można wybrać tylko z listy jaki czujnik np. Dht11, ds18b20 itd i ustawić progi onn i off np dla ogrzewania. Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam pasjonatów SUPLA
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

krystianp pisze: pn mar 15, 2021 12:55 pm Witam, mam podłączone kilka czujników ds18b20 przykładowo mam je nazwane Cz1 i Cz2. Jak przypisać warunkowanie np Cz1 do przekaźnika 1 a Cz2 do przekaźnika 2 itd. Obecnie można wybrać tylko z listy jaki czujnik np. Dht11, ds18b20 itd i ustawić progi onn i off np dla ogrzewania. Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam pasjonatów SUPLA
Nie da się, warunkowanie zawsze działa wg pierwszego kanału.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wrzuciłem poprawkę do biblioteki na warunki przy niepoprawnych wartościach (https://github.com/klew/supla-arduino/c ... ad97252175)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Super
A pytanie no może nie w tym miejscu ale czy nowa biblioteka jest uwzględniana w generic builder online? W temacie poświęconemu zagadnieniu nie widzę takowej wzmianki.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Aktualnie krycha88 ręcznie aktualizuje bibliotekę.
Wkrótce może uda się to zmienić
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Zrobię aktualizacje, wyczekuj wersji 1.6.1 ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Ok więc będę czekał, naprawdę ja biedny żuczek nie mogę wyjść z podziwu Waszego zaangażowania w tematy supli
hyskil
Posty: 41
Rejestracja: pt cze 05, 2020 8:45 am

Nie chcę być namolny. Ale będę, otóż sprawdzałem wersję 1.6.2. Przekaźnik nie głupieje po zaniku odczytu z czujnika 18b20, ale zaobserwowałem jedną rzecz. A mianowicie po załączenia w moim przypadku grzałki i awarii czujnika- braku odczytu- grzałka dalej grzeje :( fajnie byłoby gdyby wyjście było blokowane. Tylko kurczę wyjście może być załączane stanem 1 lub 0.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”